Naršymo kelias

"Geros kelionės!" - keleivių teisės ES - 08/07/2010

Keleivių grupės su bagažu siluetai © ES

Šią vasarą lėktuvu ar traukiniu atostogų vykstantiems keleiviams Europos Sąjungoje garantuota daug teisių. Ateityje tokias teises turės ir autobusų bei laivų keleiviai.

Kaip rodo apklausos, šiais metais į atostogų kelionę ketina leistis apie 80 % europiečių. Keliaujantiesiems lėktuvu, traukiniu, autobusu arba laivu garantuojama pakankamai teisių, kad gražiausio metų laiko įspūdžių neapkartintų tokie netikėtumai, kaip vėluojantys skrydžiai ar panaikinti traukinių reisai.

Lėktuvais išvykstantiems bei parvykstantiems keleiviams jau senokai suteikta daug teisių. Jeigu skrydis vėluoja daugiau nei dvi valandas, keleiviams priklauso nemokamas maistas ir gėrimai. Jeigu vėluojama penkias valandas arba skrydis atšaukiamas, keleiviai gali rinktis, ar jie pageidauja per septynias dienas atgauti už bilietą sumokėtus pinigus, ar skristi atgal į išskridimo vietą, ar tęsti kelionę į numatytą tikslą kitomis transporto priemonėmis. Jeigu skrydis nukeliamas į kitą dieną, keleiviams turi būti suteikta nakvynė viešbutyje.

Daugybė keleivių pasinaudojo šiomis teisėmis praėjusį balandį, kai Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio išmestas didžiulis pelenų debesis English beveik savaitei paralyžiavo Europos oro erdvę ir oro uostuose įstrigo dešimt milijonų žmonių.

Važiuojantys atostogauti traukiniu į kelionę gali leistis irgi be rūpesčių. Praėjusiais metais ES suvienodino traukinių ir lėktuvų keleivių teises, todėl dabar traukinių keleiviai turi būti informuojami apie geriausias bilietų kainas, trumpiausio laiko maršrutus, persėdimo variantus bei vagonų ir stočių prieigos galimybes prieš kelionę, jos metu ir po jos. Jei traukinys vėluoja nuo vienos iki dviejų valandų, keleiviams išmokama 25 % bilieto kainos kompensacija, o jei daugiau kaip dvi valandas - 50 %.

Kaip ir lėktuvų keleiviams, traukinių keleiviams turi būti kompensuojama už apgadintą arba pamestą bagažą - kompensacija lėktuvų keleiviams gali siekti iki 1220 EUR, o traukinių - net iki 1300 EUR.

Artimiausioje ateityje daugiau teisių bus užtikrinta ir autobusų English bei laivų English keleiviams - jos bus panašios į traukinių ir lėktuvų keleivių teises. Be kita ko, nuo 2012 m. laivų keleiviams turės būti kompensuojama už ilgesnį negu 90 minučių vėlavimą. Dėl autobusų keleivių teisių dar deramasi.

Ateityje bus užtikrintos galimybės riboto judumo žmonėms English patekti į autobusus ir laivus (jau užtikrinamos galimybės patekti į traukinius ir lėktuvus), kad visi ES piliečiai galėtų be kliūčių vykti atostogauti.

Keleivių teisės ES English

12 svarbiausių ES patarimų keleiviams Englishitaliano

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos