Navigācijas ceļš

Eiropas magnetizēšana jeb lieli plāni attiecībā uz tūrisma nozari - 02/07/2010

Sopota — Polijas galvenais kūrorts pie Baltijas jūras © ES

Jauna stratēģija, kā stimulēt tūrismu Eiropā, lai pilnībā izmantotu jau šobrīd svarīgas tautsaimniecības nozares potenciālu.

Komisijas tūrisma attīstības plānā DeutschEnglishfrançais ir 21 priekšlikums, un pārsvarā to mērķis ir piesaistīt Eiropai vairāk viesu no valstīm, kurās ir īpaši strauja attīstība, piemēram, no Ķīnas, Krievijas un Brazīlijas. Tajā arī izskaidrots, kā palielināt ceļošanu ES robežās, ieskaitot skolu brīvdienu labāku saskaņošanu, lai pagarinātu atpūtas sezonu.

"Eiropas Komisija vēlas būt celmlauzis, kas šai vitāli svarīgajai nozarei iedveš jaunu dzīvību," preses konferencē sacīja rūpniecības un uzņēmējdarbības komisārs Antonio Tajāni.

Tūrisms ienes vairāk nekā 5% no ES IKP. Šajā nozarē ir nodarbināti ap 9,7 miljoni cilvēku jeb 5,2% darbaspēka. Eiropa piesaista vairāk viesu nekā jebkurš cits reģions, un pērn desmit visiecienītāko galamērķu vidū bija piecas ES valstis.

Tomēr Eiropai nākas mēroties ar aizvien sīvākiem konkurentiem, īpaši Āziju un Dienvidameriku. Tūrisma nozari smagi ietekmē arī sabiedrības novecošana un klimata pārmaiņas, un to turpina plosīt sezonālā augšupeja un lejupslīde.

Komisija ierosina shēmu, kas ļautu atpazīt augstas kvalitātes pakalpojumus. Tā plāno arī ieviest hartu ar ilgtspējīga tūrisma kritērijiem un piešķirt balvu tūrisma vietām, kas tos izpilda.

Lai veicinātu ceļošanu un tūrismu, tā mudinās vairāk izmantot tehnoloģijas — tostarp centralizētas rezervācijas pakalpojumus, izmantojot mobilos tālruņus, — un vedinās uz tematisku tūrismu (ārstniecības kūrorti, gastronomiskas ekskursijas, sporta pasākumu apmeklēšana u.tml.).

ES jāpacenšas vairāk, lai tūrisma vietas būtu pieejamas cilvēkiem, kam ir kustību ierobežojumi, un lai pakalpojumi būtu pielāgoti vecāka gada gājuma klientūrai.

Pērn ekonomiskā pagrimuma dēļ Eiropā ieceļojušo tūristu skaits kritās par 6% salīdzinājumā ar 2008. gadu. Kritums bija vērojams arī citos reģionos, vienīgi Āfrika bija īpašs izņēmums.

Vēl par ES tūrisma politiku

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites