Naršymo kelias

Plačių užmojų turizmo Europoje planai - 02/07/2010

Sopotas, pagrindinis Lenkijos kurortas prie Baltijos jūros © ES

Nauja turizmo Europoje skatinimo strategija - išnaudoti visą šio ekonomiškai svarbaus sektoriaus potencialą.

Europos Komisijos turizmo plėtojimo plane DeutschEnglishfrançais išdėstytas 21 pasiūlymas. Daugeliu jų siekiama į Europą pritraukti daugiau turistų iš sparčiai besivystančių šalių, tokių kaip Kinija, Rusija ir Brazilija. Be to, nurodomi intensyvesnio keliavimo pačioje ES skatinimo būdai, pavyzdžiui, labiau koordinuoti mokyklų atostogas, kad atostogų sezonas būtų ilgesnis.

"Europos Komisija siekia rodyti pavyzdį ir šį svarbų sektorių įkvėpti naujam gyvenimui", - spaudos konferencijoje pasakė už pramonę ir verslumą atsakingas Europos Komisijos narys Antonio Tajani.

Turizmas sukuria daugiau kaip 5 % ES BVP. Šiame sektoriuje dirba apie 9,7 mln. žmonių, t. y. 5,2 % visų darbuotojų. Europa pritraukia daugiau lankytojų negu bet kuris kitas regionas, o penkios ES šalys praėjusiais metais buvo tarp dešimties labiausiai lankomų vietų.

Tačiau Europa patiria vis didesnę konkurenciją, ypač su Azija ir Pietų Amerika. Nelengva ir dėl gyventojų senėjimo bei klimato kaitos, be to, išlieka sezoniniai svyravimai.

Komisija siūlo ženklų sistemą: specialūs ženklai būtų teikiami už kokybiškas paslaugas. Be to, ji planuoja parengti chartiją, kuria būtų nustatyti tausaus turizmo kriterijai, ir įsteigti apdovanojimą juos atitinkančioms vietovėms.

Siekdama remti keliones ir turizmą Komisija skatins labiau naudotis technologijomis, pavyzdžiui, sudaryti galimybę keliones užsisakyti mobiliuoju telefonu, teikti daugiau teminių turizmo paslaugų (spa centrai, gastronominės ekskursijos, sporto išvykos ir kt.).

ES taip pat turi dėti daugiau pastangų pasirūpinti, kad turistinėse vietovėse galėtų lankytis riboto judumo asmenys, ir pritaikyti paslaugas vyresnio amžiaus klientams.

Praėjusiais ekonominių išbandymų metais Europą aplankiusių turistų skaičius sumažėjo apie 6 % palyginti su 2008 m. Mažiau turistų lankėsi ir kituose regionuose, išskyrus Afriką.

Plačiau apie ES turizmo politiką

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos