Navigācijas ceļš

Videi draudzīgāks transports Eiropā - 28/04/2010

Es priekšlikumi attīstīt tirgu nepiesārņojošām un efektīvām automašīnām

Vēloties atbalstīt elektromobiļu izmantošanu, Komisija paziņoja savus plānus English sekmēt, lai visā Eiropā publiski būtu pieejamas augstsprieguma uzlādes stacijas. Tā arī domā līdz 2011. gadam sagatavot Eiropas drošības un tehniskos standartus šīm stacijām.

Šie plāni tapuši, ieviešot radikālu stratēģiju attiecībā uz ekoloģiskāku automobiļu ieviešanu tirgū. Šāda stratēģija ir svarīga autorūpniecības atdzīvināšanai un Eiropas atradināšanai no naftas. Stratēģija aptver efektīvus benzīna transportlīdzekļus, kā arī elektromobiļus un modeļus, kas darbināmi ar dabasgāzi, biodegvielām un ūdeņradi.

Pēc rūpniecības komisāra Antonio Tajāni domām, autorūpniecībā ir iestājusies izšķiroša fāze, no kuras būs atkarīgi tās turpmākie panākumi. Viņš apgalvo, ka šī stratēģija nodrošina pareizo līdzsvaru starp ekonomisko konkurētspēju un vides aizsardzības mērķiem.

Pasaule ir uz automobiļu rūpniecības revolūcijas sliekšņa, un turpmākajos gados ir paredzams milzīgs pieprasījums pēc ekoloģiskiem auto. Šī tendence atspoguļo bažas, ka tradicionālās automašīnas pastiprina globālo sasilšanu, naftas deficīta simptomus pasaulē un Eiropas Savienības un dažu citu industrializēto reģionu atkarību no naftas importa.

Pieaugot pieprasījumam pēc nepiesārņojošiem un efektīviem automobiļiem, rūpniecības nozarei, kas atgūstas pēc pēdējā laikā vissmagākās krīzes, paveras milzīgas iespējas. Taču politiķi un nozares eksperti ir vienisprātis, ka bez saskaņotas pieejas un labas koordinācijas starp ieinteresētajām pusēm ekoloģiskajam transportam varētu būt grūtības ienākt Eiropā.

Elektriskajiem automobiļiem stratēģijā ir ierādīta nozīmīga vieta, jo ES jau ir ieviesusi standartus citām automašīnām, kas izmanto alternatīvus degvielas veidus. Turklāt, pateicoties tehnikas sasniegumiem, piemēram, akumulatoriem, kas izlādējas lēnāk, elektromobiļi kļuvuši pievilcīgāki patērētāju acīs un viņiem ir lielākas plaša noieta izredzes nekā dažiem to sāncenšiem.

Vairākas ES valstis, sevišķi Francija, Spānija, Vācija, Portugāle un Dānija, tiecas panākt plašu elektriskā transporta izmantošanu, dažos gadījumos pat kārdinot patērētājus ar nodokļu atvieglojumiem un citām atlaidēm. Taču patērētāji varētu zaudēt interesi, ja, piemēram, nebūs iespējams visā Eiropā akumulatoru uzlādēšanai izmantot standarta kontaktdakšas un ligzdas.

Transports rada aptuveni ceturto daļu no oglekļa dioksīda emisijām Eiropas Savienībā. CO2 ir gāze, kas būtiski veicina siltumnīcefektu. Pērn ES par 59% pieauga pieprasījums pēc automobiļiem, kas rada viszemākās CO2 emisijas. Līdz šim tas ir vislielākais pieaugums.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites