Navigācijas ceļš

Videi nekaitīgāks pilsēttransports - 30/09/2009

Autobuss Haseltas laukumā (Brisele, Beļģija) © EC

Jauns ES plāns, lai sabiedriskais transports būtu efektīvāks un ilgtspējīgāks.

Pilsētās mīt vairāk nekā 70 % ES iedzīvotāju, un deviņos gadījumos no desmit viņi uzskata, ka satiksmi vajadzētu organizēt labāk.

Bieži sastrēgumi un satiksmes negadījumi ir pirmās pazīmes, ka ar transporta plūsmu pārvaldību kaut kas nav kārtībā. Diemžēl katrs trešais satiksmes negadījums ar letālām sekām notiek tieši pilsētās vai to tuvumā. Tomēr tā nav vienīgā liksta. No satiksmes pilsētās rodas apmēram 40 % CO2 emisijas un 70 % citu kaitīgo daļiņu emisijas.

ES ir izstrādājusi rīcības plānu, kurā iekļauti 20 pasākumi, lai pilsēttransports turpmāko četru gadu laikā kļūtu ilgtspējīgāks un efektīvāks. Pasākumu klāstā paredzēts gan paplašināt sabiedriskā transporta lietotāju tiesības, gan piešķirt ES finansējumu tādu transportlīdzekļu projektēšanai, kas tikpat kā neemitētu oglekļa dioksīdu.

Uzlabojot pilsēttransportu, varēsim cīnīties arī pret klimata pārmaiņām, gādāsim par sabiedrības veselību un mazināsim ekonomisko nevienlīdzību reģionu starpā.

Vairāk par videi nekaitīgu pilsēttransportu

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites