Naršymo kelias

Mieste keliaukime ekologiškiau ir tausiau - 30/09/2009

Autobusas Haselto mieto (Belgija) aikštėje © EB

ES parengė naują miestų transporto veiksmingumo ir tvarumo užtikrinimo planą.

Daugiau kaip 70 % ES piliečių gyvena miestuose. Devyni gyventojai iš dešimties mano, kad jų gyvenamojoje vietoje reikia geriau reguliuoti eismą.

Kad eismas reguliuojamas prastai, aiškiai rodo transporto spūstys ir avarijos – viena iš trijų pasibaigiančių mirtimi avarijų keliuose įvyksta miestuose arba netoli jų. Dėl tokios padėties kyla ir kitų problemų: miestų transporto priemonės išmeta apie 40 % anglies dvideginio ir 70 % kitų išlakų.

Taigi ES parengė veiksmų planą, kuriame numatyta 20 priemonių užtikrinti, kad per ateinančius ketverius metus miestų transportas būtų tvaresnis ir veiksmingesnis. Įtrauktos tokios priemonės, kaip viešojo transporto naudotojų teisių plėtojimas, tolesnis visiškai aplinkos neteršiančių transporto priemonių mokslinių tyrimų ES finansavimas ir kt.

Pagerinus miestų transporto padėtį bus lengviau kovoti su klimato kaita, pagerės visuomenės sveikata ir sumažės regionų ekonominiai skirtumai.

Daugiau informacijos apie švarų miestų transportą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos