Navigačný riadok

Stratená batožina - 31/07/2009

Cestujúci prihlasujú batožinu na letisku v Nemecku © Reporters

Chýbajúca batožina stále obťažuje cestujúcich v Európe.

Za prvých deväť mesiacov roku 2008 sa na európskych letiskách stratilo každý deň v priemere viac ako 12 000 kusov batožiny. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide síce o 16 percentný pokles, ale komisár pre dopravu Antonio Tajani sa nechal počuť, že toto množstvo je stále „príliš veľké a neprijateľné“.

Uviedol aj, že na riešenie tohto problému, ktorý obťažuje cestujúcich a v sektore generuje zbytočné náklady, bude v rámci EÚ pravdepodobne potrebné prijať nové pravidlá.

Pre porovnanie, v EÚ pripadne na 1 000 cestujúcich 14 zatúlaných tašiek, zatiaľ čo v USA je to len 5. Vo väčšine prípadov sa kufre nikdy nedostali do lietadla alebo putovali do nesprávneho.

Podľa údajov z odvetia uviazlo od januára do októbra 2008 na letiskách v EÚ 4,6 milióna kusov batožiny. V roku 2007 to bolo približne 6,2 milióna.

Vďaka EÚ boli v uplynulých rokoch posilnené práva cestujúcich. Svedčia o tom aj tieto tipy Englishfrançaisitaliano ako stráviť dovolenku bezpečne a bez zbytočných komplikácií. Medzi tipmi nájdete informácie o celoeurópskom tiesňovom čísle 112, o bezpečnostných pravidlách na letiskách a právach cestujúcich, ktorým nebolo umožnené nastúpiť do lietadla kvôli podozreniu na nový druh chrípky.

Práva cestujúcich v EÚ

Desať tipov pre cestujúcich z dielne EÚ Englishfrançaisitaliano

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy