Naršymo kelias

Pamestas bagažas - 31/07/2009

Vokietijos oro uoste bagažo registracijos laukiantys keleiviai © Reporters

Europoje vis dar pametamas nemažos keleivių dalies bagažas.

Per pirmus devynis 2008 m. mėnesius Europos oro uostuose kasdien vidutiniškai buvo pametama per 12 000 bagažo vienetų. Tai 16 % mažiau nei ankstesniais metais, bet, pasak už transportą atsakingo Europos Komisijos nario Antonio Tajani, šis skaičius vis dar per didelis ir nepriimtinas.

Komisijos nario teigimu, šią keleiviams labai nemalonią ir vežėjams brangiai kainuojančią problemą gali tekti spręsti nustatant naujas ES taisykles.

Europos Sąjungoje tūkstančiui keleivių teko 14 pamestų bagažo vienetų, o JAV – apie penkis. Daugeliu atvejų bagažas net nebuvo pakrautas į lėktuvą arba pateko ne į tą orlaivį.

Pagal vežėjų pateiktą statistiką 2008 m. sausio–spalio mėnesiais ES oro uostuose vėlavo 4,6 mln. bagažo vienetų. 2007 m. šis skaičius buvo apie 6,2 mln.

Patarimuose Englishfrançaisitaliano, kaip saugiai ir be vargo keliauti vasarą, aiškinama, kad pastaraisiais metais ES daug nuveikė užtikrindama keleivių teises. Juose keleiviams primenama apie ES skubios pagalbos telefono numerį 112 ir pateikiama informacijos apie oro uostų saugumo taisykles bei teises, kurias turi keleiviai, kuriuos atsisakyta įlaipinti baiminantis, kad jie gali sirgti kiaulių gripu.

Keleivių teisės ES

10 svarbiausių patarimų keleiviams ES Englishfrançaisitaliano

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos