Naršymo kelias

Kad atostogautumėte be rūpesčių! - 06/07/2009

Patarimai, kad Europoje galėtumėte atostogauti be rūpesčių.

Atostogų metas. Daugelis europiečių kraunasi lagaminus ir ruošiasi atsipūsti kitose šalyse. Kad jūsų poilsio niekas nedrumstų, nesvarbu, ar keliautumėte po Karpatus, grožėtumėtės Viduržemio jūros salomis ar lankytumėte Europos kultūrines ir architektūrines įdomybes, labai svarbu, kad žinotumėte savo teises ir turėtumėte su savimi visus reikiamus dokumentus.

Pirmiausia, nepamirškite paso ar asmens tapatybės kortelės. Nors pasienio kontrolės ES nėra (išskyrus prie JK, Airijos, Kipro, Rumunijos ir Bulgarijos sienų), asmens tapatybės kortelės arba paso reikia keliaujantiesiems oro transportu arba tuo atveju, kai prašoma įrodyti savo tapatybę, pavyzdžiui, rezervuojant viešbučio kambarį.

Jei su savimi į užsienį vežatės katę, šunį arba šešką, jie turi turėti veterinaro išduotą naminių gyvūnų pasą , kuriame patvirtinama, kad gyvūnas paskiepytas nuo pasiutligės. Jei vykstate į Maltą, Airiją, JK, Suomiją arba Švediją, jūsų gyvūnėliams taip pat turi būti atliktos gydymo procedūros nuo erkių ir kaspinuočių.

Kartais keliaujant į kitą šalį gali kilti problemų, pavyzdžiui: jūsų skrydis gali būti atšauktas arba vėluoti, galite nesuspėti persėsti į kitą lėktuvą ar autobusą arba gali būti padaryta žala jūsų bagažui. Prisiminkite, kad turite keleivio teises , kuriomis naudodamiesi galite reikalauti kompensacijos. Dėl neseniai parengtų naujų ES teisės aktų dabar lengviau palyginti skrydžių kainas, nes į rodomas kainas įtraukti visi mokesčiai ir rinkliavos.

Mobilieji telefonai padeda mums susisiekti su namie likusiais artimaisiais, o kartais gali padėti išgelbėti gyvybę. Iki šiol naudotis mobiliuoju telefonu viešint užsienyje buvo gana brangu. Dabar tarptautiniai skambučiai gerokai atpigo, nes ES parengė naujas taisykles English, pagal kurias skambučiai iš vienos ES šalies į kitą negali būti brangesni nei 0,43 EUR už minutę, o užsienyje gauti skambučiai turi būti ne brangesni kaip 0,19 EUR. Žinutės išsiuntimas iš užsienio negali kainuoti daugiau kaip 0,11 EUR.

Ką daryti ištikus nelaimei? Kad ir kur būtumėt ES, prisiminkite pagalbos numerį 112 English. Juo galite skambinti bet kurioje ES šalyje iš bet kokio telefono – tiek mobiliojo, tiek fiksuoto ryšio.

Daugiau apie keliavimą Europoje

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos