Navigatsioonitee

Päikese all - 06/07/2009

Näpunäited ja nõuanded probleemidevabaks puhkuseks Euroopas

Puhkusehooaja saabudes jätavad paljud kolleegidele teate, et nad ei ole tööl ning suunduvad välismaale puhkusele. Selleks et reis oleks võimalikult probleemivaba ja nauditav, on tähtis teada oma õigusi ja aegsasti mõelda vajalikele dokumentidele – kas Karpaatides matkamas olles, Vahemeres saarelt saarele sõites või nautides Euroopa arvukaid kultuurilisi ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi.

Kas kohvrid on pakitud ja olete minekuvalmis? Ärge unustage maha oma ID-kaarti. Kuigi ELis piirikontrolli ei rakendata (v.a kui reisite Ühendkuningriiki, Iirimaale, Küprosele, Rumeeniasse või Bulgaariasse), on teil lennureisiks ning kasvõi oma isiku tõendamiseks (nt hotellibroneeringute puhul) siiski vaja ID-kaarti või passi.

Välismaale reisimise korral vajavad kassid, koerad ja isegi tuhkrud lemmikloomapassi , mille annab välja loomaarst ning mis tõendab, et lemmikloom on marutaudi vastu vaktsineeritud. Kui suundute aga Maltale, Iirimaale, Ühendkuningriiki, Soome või Rootsi, siis peab teie lemmikloomale olema tehtud ka puugi- ja paelussitõrje.

Puhkuse sihtpunkti ja sealt tagasi jõudmine võib olla veidi stressitekitav: lende tühistatakse või need jäävad hiljaks, jätkutranspordist võidakse maha jääda ning pagas võib saada kannatada. Kuid reisijana on teil oma õigused ning teil võib olla õigus hüvitisele. Hiljuti vastu võetud ELi õigusaktid muudavad samuti lihtsamaks lennuhindade võrdlemise – reklaamitavad hinnad peavad nüüd sisaldama kõiki makse, lõive ja lisatasusid.

Mobiiltelefon aitab meil hoida ühendust nendega, kes koju jäänud ning mõnel juhul võib selle kasutamine olla eluliselt tähtis. Kõrged rändlusteenuse hinnad on siiani olnud oluliseks põhjuseks, miks välismaalt ei helistata, kuid uute eeskirjadega English on hindu piiratud ELis tehtavate kõnede puhul 43 eurosendini minuti eest ning 19 eurosendini minuti eest vastuvõetavate kõnede puhul. Smsi saatmine ei maksa nüüd rohkem kui 11 eurosenti.

Samuti on kasulik teada, et ükskõik, kus te ELis ka ei viibiks, on teil vaja meeles pidada vaid ühtset hädaabinumbrit – 112 English. Sellele võib tasuta helistada mis tahes ELi liikmesriigis ning mis tahes telefonilt – nii tava- kui ka mobiiltelefonilt.

Rohkem Euroopas reisimise kohta

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad