Navigācijas ceļš

Pārvietosimies nepiesārņojot! - 12/09/2008

Veselu dienu simtiem pilsētās automašīnām slēgtas pāris noslogotākās ielas, lai atturētu cilvēkus no braukšanas ar auto.

Diena bez auto ir viena no pasākumiem nedēļas ilgajā ES kampaņā, kuras mērķis ir popularizēt videi nekaitīgākus pārvietošanās veidus.

Eiropas Mobilitātes nedēļa Englishfrançais, kas notiek septīto gadu pēc kārtas, ir bijusi iecienīta jau no pašiem pirmsākumiem. Šīgada kampaņai paredzama īpaši liela atsaucība, ņemot vērā augsto degvielas cenu kāpumu un pieaugošās bažas par klimata pārmaiņām. Ideja iepatikusies arī citās pasaules malās. Šoreiz Eiropai pievienosies arī Seula, Tokija un Monreāla.

Šīgada temats ir tīrs gaiss. Pilsētu teritoriju gaisa piesārņojumā lielā mērā vainojamas vieglās un smagās automašīnas. Izplūdes gāzes var smagi iedragāt veselību, — tās spēj izraisīt veselu virkni saslimšanu.

No 16. līdz 22. septembrim notiks pasākumi, kuros cilvēkus informēs par automašīnu izplūdes gāzu kaitīgo iedarbību. Daudzas pilsētas izmantos šo kampaņu, lai ieviestu jaunus vai uzlabotus sabiedriskā transporta pakalpojumus, atklātu gājēju zonas un veloceliņus.

Francijas pilsētā Marseļā kādā pirmsskolas izglītības iestādē un sociālajā centrā, kuri atrodas tuvu intensīvas satiksmes autoceļam, pārbaudīs gaisa kvalitāti. Vairāku nedēļu garumā tiks ņemti un analizēti gaisa paraugi, un mobilitātes nedēļā paziņos analīžu rezultātus.

Citur pasaulē:

  • Zagrebā aizvadīs izglītojošu dienu, kuras pasākumos ietilps arī demonstrējumi, kā ar speciālu aparatūru nosaka gaisa kvalitāti.
  • Reikjavikā tiek rīkota pilsētas izstāde par ilgtspējīgu transportu un tīru gaisu.
  • Brisele mobilitātes nedēļā katru dienu veltīs savam pārvietošanās veidam, piemēram, iešanai vai riteņbraukšanai.

 

Daudzās pilsētās mobilitātes nedēļas nagla ir diena bez auto, kuras laikā dažas noslogotākās ielas ir slēgtas privātiem transportlīdzekļiem. Šī ir viena no retajām izdevībām, kad kājāmgājēji un riteņbraucēji var izbaudīt tukšas ielas, kuras parasti ir satiksmes pārblīvētas.

Vienas dienas aizliegums braukt ar auto nesamazina gaisa piesārņojumu vien. Līdzšinējās kampaņās bija īpaši padomāts par bērnu drošību ielās, uzlabota nokļūšana pilsētās un samazināti siltumnīcefekta gāzu izmeši.

Uzziniet, kas notiek jūsu pusē! English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites