Naršymo kelias

Judėti ekologiškai - 12/09/2008

Norint paskatinti žmones atsisakyti automobilio, šimtuose miestų vienai dienai uždraudžiama važiuoti automobiliais kai kuriomis iš judriausių gatvių.

Diena be automobilio – tai savaitę truksiančios ES kampanijos, kuria siekiama skatinti naudoti aplinką mažiau teršiančias transporto priemones, renginys.

Ši Europos judumo savaitė Englishfrançais septintoji. Judumo savaitės buvo sėkmingos nuo pat pradžių ir tikimasi, kad dėl pabrangusio kuro ir didėjančio susirūpinimo dėl klimato kaitos ateityje kampanijos pritrauks dar daugiau žmonių. Šia idėja susidomėta ir kitose pasaulio vietose: šį kartą judumo savaitės renginiai vyks Seule, Tokijuje ir Monrealyje.

Šių metų tema – švarus oras. Lengvieji automobiliai ir sunkvežimiai – vieni iš didžiųjų miestų oro teršėjų. Tai labai pavojinga sveikatai, nes išmetamosios dujos sukelia daugybę ligų.

Rugsėjo 16–22 d. vyksiančiuose renginiuose žmonės bus informuojami apie žalingą automobilių išmetamų teršalų poveikį. Daugelyje miestų ta proga bus pradedamos teikti naujos arba patobulintos esamos viešojo transporto paslaugos, atidaromos pėsčiųjų zonos ir dviračių takai.

Marselyje (Prancūzija) bus vertinama greta judraus greitkelio esančio vaikų darželio ir socialinio centro oro kokybė. Keletą savaičių bus imami ir analizuojami oro mėginiai, o rezultatai paskelbti per judumo savaitę.

Renginiai kituose miestuose:

  • Zagrebe vyks  švietimo diena, per kurią, be kita ko, bus demonstruojami oro kokybės matavimo prietaisai;
  • Reikjavike rengiama mugė, kurios tema – aplinką tausojantis transportas ir švarus oras;
  • Briuselyje kiekviena savaitės diena skiriama vis kitam susisiekimo būdui, kaip antai, ėjimui pėsčiomis ar važiavimui dviračiu.

 

Daugelyje miestų svarbiausias judumo savaitės renginys – diena be automobilio, kurią asmeniniais automobiliais nebus leidžiama važiuoti kai kuriomis judriausiomis gatvėmis. Žmonės turės retą galimybę vaikščioti ar važinėti dviračiais gatvėmis, kuriose kitomis dienomis nenutrūksta transporto srautas.

Vienai dienai atsisakius automobilio ne tik sumažėja oro tarša. Ankstesnių kampanijų metu dėmesys sutelktas į vaikų saugumą gatvėse, geresnį susisiekimą miestuose ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimą.

Pažiūrėk, kokių renginių organizuojama netoli tavo namų! English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos