Ścieżka nawigacji

Wakacje w Europie? – Nic prostszego - 04/08/2008

Plażowicze

Osoby wypoczywające tego lata w Europie przekonają się, że tygodniowy wyjazd na wakacje jeszcze nigdy nie był tak prosty.

Teraz, gdy zniknęły kontrole paszportowe na granicach pomiędzy większością spośród 27 państw UE, gdy w wielu krajach płaci się wspólną walutą, a prawo jazdy jest ważne w całej Unii, podróżowanie po Europie stało się o wiele łatwiejsze.

Bez względu na to, czy celem naszej podróży będą europejskie plaże, góry, czy też zabytkowe miasta, bilety powinny być tańsze. Zawdzięczamy to wprowadzonym w latach 90. ubiegłego wieku przepisom, które położyły kres monopolom linii lotniczych, sprzyjając tym samym rozwojowi konkurencji. Na mocy przepisów unijnych pasażerowie uzyskali również nowe prawa, z których mogą skorzystać w przypadku, gdy ich lot opóźni się bądź zostanie odwołany albo też gdy ich bagaż zaginie lub zostanie uszkodzony English.

Podróżując po Europie, nie musimy już wozić ze sobą dużej ilości czeków podróżnych ani rulonu banknotów. W przypadku osób mieszkających w kraju, w którym obowiązuje euro, podjęcie gotówki lub zapłata kartą EnglishfrançaisDeutsch w innym kraju strefy euro wcale nie będzie kosztować więcej niż w kraju ojczystym.

Mniej też wydamy na utrzymywanie kontaktu z rodziną i znajomymi – w zeszłym roku opłaty za połączenia w roamingu przez telefon komórkowy znacznie spadły. W przyszłości mają również zostać obniżone opłaty za SMS-y.

Turyści, którzy preferują wypoczynek w zupełnym odcięciu od świata, z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki ogólnoeuropejskiemu numerowi telefonu 112 English, który umożliwi im kontakt ze służbami ratunkowymi bez względu na miejsce pobytu w UE. Zaś w przypadku, gdyby nie wszystko poszło po ich myśli, obywatele Unii mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej przysługującej im w razie nagłej konieczności we wszystkich 27 państwach UE.

A dzięki nowemu paszportowi dla zwierząt można nawet zabrać ze sobą na plażę Azora lub Burka!

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki