Navigācijas ceļš

Brīvdienas Eiropā — nekas nav vienkāršāk - 04/08/2008

Cilvēki saulainā pludmalē

Vai vēlaties šovasar atvaļinājumā ceļot pa Eiropu?Pavadīt nedēļu, baudot sauli un skaistus skatus, nu ir vienkāršāk nekā jebkad agrāk.

Tagad robežpārbaudes ir atceltas uz gandrīz visu 27 ES valstu iekšējām robežām, daudzviet lieto vienoto valūtu, arī autovadītāju apliecības atzīst visā Eiropā. Tāpēc ceļot Eiropā pēdējos gados ir kļuvis daudz vienkāršāk.

Neatkarīgi no tā, vai dodaties uz Eiropas pludmalēm, kalniem vai bagātu vēsturi pieredzējušajām pilsētām, jūsu biļetes būs lētākas nekā agrāk, kad vēl nedarbojās deviņdesmitajos gados pieņemtie tiesību akti, kas darīja galu aviosabiedrību monopolstāvoklim un rosināja konkurences uzplaukumu. Ja avioreiss kavējas vai ir atcelts, vai atgadījusies liksta ar bagāžu English, ES likumos jums ir noteiktas konkrētas tiesības kā pasažierim.

Ceļot pa Eiropu vairs nenozīmē allaž stiept līdzi skaidras naudas vai ceļotāju čeku žūksni. Ja dzīvojat eiro zonas valstī, komisijas maksa par skaidras naudas izņemšanu vai maksājumu ar karti EnglishfrançaisDeutsch citā eiro zonas valstī nebūs augstāka kā mājās.

Krietni sarukušas arī izmaksas, lai sazinātos ar ģimeni un draugiem mājās, jo pagājušogad ievērojami samazinājās mobilo tīklu viesabonēšanas tarifi. Paredzams, ka lētāka kļūs arī īsziņu sūtīšana no ārzemēm.

Brīvdienu baudītāji, kas dod priekšroku atrasties tālāk no civilizācijas, var atpūsties ar mierīgu sirdi, prātā paturot tālruņa numuru 112 English, pa kuru visās ES dalībvalstīs var sazināties ar ārkārtas palīdzības dienestiem. Turklāt vajadzības gadījumā visiem ES pilsoņiem ir tiesības uz bezmaksas neatliekamo medicīnisko palīdzību visās 27 ES dalībvalstīs.

Visbeidzot, pateicoties jaunajai mājdzīvnieku pasei, varat atvaļinājumā ņemt līdzi pat savu Džeri un Minku!

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites