Naršymo kelias

Atostogauti Europoje dar niekada nebuvo taip paprasta - 04/08/2008

Žmonės saulėtame paplūdimyje

Šią vasarą atostogausite Europoje? Dabar išvykti savaitei pasidžiaugti saule ir pasisemti įspūdžių galima daug paprasčiau nei anksčiau.

Nelikus pasienio kontrolės tarp daugumos iš ES 27 valstybių narių, daugelyje jų įvedus bendrą valiutą, o vairuotojų pažymėjimams galiojant visoje ES, keliauti Europoje pastaraisiais metais tapo daug lengviau.

Ar vyktumėte į Europos paplūdimius, kalnus, ar į istorinius miestus, bilietas jums turbūt kainuos pigiau, nes XX a. paskutiniajame dešimtmetyje buvo priimti teisės aktai, kuriais panaikintos oro linijų bendrovių monopolijos ir paskatinta konkurencija. Pagal ES teisės aktus keleiviai dabar turi teisę į kompensaciją, jeigu skrydis vėluoja ar yra atšaukiamas, arba jeigu pametamas ar sugadinamas bagažas English .

Atostogaujant Europoje nebereikia visur nešiotis pluošto kelionės čekių ar banknotų. Jeigu gyvenate eurą įsivedusioje šalyje, mokesčiai už pinigų išgryninimą ar mokėjimą kortele EnglishfrançaisDeutsch kitoje euro zonos valstybėje jums bus ne didesni nei namie.

Galima pigiau kalbėtis su namuose likusiais artimaisiais ir draugais, nes praėjusiais metais sumažinti skambučių mobiliuoju telefonu iš užsienio tarifai. Iš užsienio siunčiamų SMS žinučių tarifai taip pat bus mažinami.

Nuo išorinio pasaulio visiškai atsiskirti mėgstantys poilsiautojai gali būti ramūs žinodami, kad, surinkę bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 English , iš bet kurios ES vietos prisiskambins skubios pagalbos tarnyboms. Ištikus nelaimei atostogaujant vienoje iš 27 ES valstybių narių visi ES piliečiai turi teisę į nemokamas skubios sveikatos priežiūros paslaugas.

O naujasis naminių gyvūnėlių pasas suteikia galimybę į paplūdimį kartu pasiimti ir keturkojį draugą!

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos