Naršymo kelias

Išplėtotas principas „moka teršėjas“ - 09/07/2008

Sunkvežimių grūstis kelyje

Pagal naująjį Komisijos planą ES valstybės narės sunkiasvorius krovininius automobilius eksploatuojantiems vežėjams gali taikyti mokesčius už jų sunkvežimių keliamą triukšmą, oro taršą ir kelių tinklo perkrovimą

Sunkvežimiais vežama 73 % visų Europos Sąjungoje sausuma gabenamų krovinių, tačiau nuo sunkvežimių aplinka kenčia labiau nei nuo traukinių ar baržų.Dėl sunkvežimių eksploatacijos patiriama 90 % visų dėl transporto susidarančių aplinkos apsaugos išlaidų, kurios, Komisijos vertinimu, sudaro apie 100 mlrd. eurų per metus.

Šiuo metu sunkiasvorius krovininius automobilius ES eksploatuojantiems vežėjams galima nustatyti mokesčius tik už kelių infrastruktūros nusidėvėjimą. Pagal Komisijos ekologiško transporto pasiūlymą vyriausybės galėtų imti mokesčius už keliamą triukšmą, oro taršą ir kelių tinklo perkrovimą.

Vyriausybės neprivalėtų taikyti tokių mokesčių, bet turėtų galimybę juos įvesti sunkesnėms nei 3,5 tonos transporto priemonėms. Būtų nustatytos mokesčių ribos, už mažiau taršius sunkvežimius jie būtų mažesni. Taip pat būtų skatinama naudotis greitkeliais ir vengti priemiestinių zonų.

Iš šių mokesčių gautomis įplaukomis turi būti finansuojamos transporto įtakos aplinkai mažinimo iniciatyvos, pavyzdžiui, taupiau energiją naudojančių transporto priemonių kūrimas.

Kad šis pasiūlymas virstų teisės aktu, kuris įsigaliotų 2011 m., jam turi pritarti ES šalių vyriausybės ir Europos Parlamentas. Tuomet ES valstybės narės pirmą kartą galėtų apmokestinti krovinių vežėjus už aplinkai daromą žalą.

Už transportą atsakingas Europos Komisijos narys dadeelenesfifritnlptsv Antonio  Tajani sakė, kad šiuo teisės aktu „būtų užtikrinta, kad už žalą aplinkai mokėtų teršėjai, o ne visi mokesčių mokėtojai“.

Šis pasiūlymas yra plataus masto plano, kaip transportą padaryti ekonomiškesnį ir ekologiškesnį, dalis. Taip pat numatyta orlaivių keliamo triukšmo, jūrų transporto sektoriaus išskiriamų šiltnamio dujų mažinimo ir klimato kaitos mokesčių priemonių.

Komisija taip pat rengia teisės aktą dėl krovininių traukinių keliamo triukšmo sumažinimo 50 %.Siekiama, kad iki 2014 m. 16 mln. ES gyventojų galėtų džiaugtis daug tylesniu geležinkelio transportu.

Neseniai Komisija ėmėsi priemonių mažinti CO2 dujų, išskiriamų aviacijos sektoriaus, supaprastinama ES oro erdvės kontrolės sistemas ir trumpindama keleivinius maršrutus, bei lengvųjų automobilių sektoriaus, siūlydama nustatyti taršos ribas naujos gamybos automobiliams.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos