Navigācijas ceļš

Muitas dienests – ES vārtzinis - 01/07/2008

Muitas dienesta suns pārbauda bagāžas somu kaudzi

Jau četrdesmit gadus muitas dienesta darbinieki ar savu darbu, kuru bieži vien nemanām, sargājuši Eiropas Savienības pilsoņus un sekmējuši tirdzniecību.

1968. gada 1. jūlijā sešas valstis (Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Luksemburga un Nīderlande) savstarpēji likvidēja nodokļus, kas skāra preču pārvadājumus, tādējādi izveidojot Eiropas Muitas savienību DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski. . 

Muitas savienība ne tikai likvidēja šķēršļus, kas kavēja tirdzniecību starp dalībvalstīm, kuras šobrīd ietilpst Eiropas Savienībā, bet arī ieviesa kopēju tarifu visām precēm, ko ieveda šajās valstīs. 

Muitas savienība virzījusi Eiropu pilnīgākas ekonomiskās integrācijas un paplašināšanās ceļā. Pēc četrdesmit gadiem uz pasaules tirdzniecības lielvaru Eiropas Savienību attiecināma piektā daļa pasaules tirdzniecības. Tomēr šī ekonomiskā integrācija nebūtu iespējama bez efektīvām pārbaudēm, ko uz Savienības ārējām robežām veic muitas dienests.

Muitas dienests nodarbina vairāk nekā 140 000 cilvēku. Viņi ar savu darbu nodrošina Eiropas Savienības ārējo robežu pārraudzību un Eiropas pilsoņu drošību un drošumu.

Katru gadu Savienības muitas iestādes pārbauda aptuveni 1,6 miljonus tonnu preču, ko transportē pa jūras ceļiem, un aptuveni 8 miljonus tonnu preču, ko transportē, izmantojot aviolīnijas. Muitas iestādes katru gadu apstrādā aptuveni 183 miljonus muitas deklarāciju; tās ir sešas deklarācijas ik sekundē.

Šodien Eiropas Savienības 27 valstu muitas administrācijas cieši sadarbojas ar tiesībsargājošajām iestādēm, uzņēmumiem un Savienības lielajiem tirdzniecības partneriem, lai pārvarētu globālās tirdzniecības izaicinājumus, kuri kļūst aizvien aktuālāki: pasargāt iedzīvotājus no bīstamiem ražojumiem un cīnīties pret organizēto noziedzību, terorismu un kontrabandu.

Komisija veikusi pasākumus, lai tām palīdzētu, pielāgojot Eiropas Savienības tiesību aktus, un lai ieviestu visjaunākās risku kontroles metodes un veidotu elektronisku vidi tirdzniecībā un muitas dienesta darbā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites