Naršymo kelias

Muitinė – ES vartų sargas - 02/07/2008

Tarnybinis šuo tikrina bagažą

Per pastaruosius keturis dešimtmečius muitinės pareigūnai dirbo esminį, bet ne visuomet matomą darbą, gindami ES piliečius ir lengvindami prekybos sąlygas.

1968 m. liepos 1 d. šešios šalys – Belgija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Liuksemburgas ir Nyderlandai – panaikino visus tarpusavio prekybos muitus ir sukūrė Europos muitų sąjungą DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski

Be to, kad buvo panaikintos šių šalių grupės, vėliau išaugusios į Europos Sąjungą, tarpusavio prekybos kliūtys, įkūrus muitų sąjungą buvo nustatyti bendri muitų tarifai už į šias šalis įvežamas prekes. 

Muitų sąjunga buvo Europos kelio į didesnę ekonominę integraciją ir plėtrą pradžia.Praėjus keturiasdešimčiai metų ES yra stambiausias prekybos blokas pasaulyje, kuriam tenka apie 20 % pasaulio prekybos.Tačiau be veiksmingo muitinių darbo prie išorinių ES sienų tokia ekonominė integracija nebūtų buvusi įmanoma.

Muitinėse dirba per 140 000 žmonių.Jiems tenka labai svarbus vaidmuo kontroliuojant išorines ES sienas ir užtikrinant europiečių saugumą.

Kasmet ES muitinėse patikrinama apie 1,6 mlrd. tonų laivų krovinių ir apie 8 mln. tonų orlaivių krovinių.Muitinių pareigūnai patikrina beveik 183 mln. muitinės deklaracijų – maždaug šešias kas sekundę.

Šiandien 27 valstybių muitinės tarnybos artimai bendradarbiauja su kitomis teisėsaugos įstaigomis, pramonės įmonėmis ir stambiausiais ES prekybos partneriais, kad susidorotų su augančiomis visuotinės prekybos problemomis: saugo gyventojus nuo pavojingų produktų ir kovoja su organizuotu nusikalstamumu, terorizmu bei kontrabanda.

Kad jų darbą vainikuotų sėkmė, Europos Komisija vadovauja iniciatyvoms diegti šiuolaikiškiausias rizikos valdymo technologijas ir sukurti elektroninę (be popierinių dokumentų) prekybos ir muitų aplinką, atitinkamai pritaikant ES teisės aktus.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos