Navigācijas ceļš

Dezinformācija biļešu tirdzniecībā – ES brīdina aviosabiedrības - 08/05/2008

Pasažieri gaida lidmašīnu

Aviobiļeti pirkt internetā joprojām ir riskanti – saskaņā ar ES ziņojumu trešā daļa patērētāju tiek "piekrāpti vai maldināti".

ES paziņojusi, ka pusei tīmekļa vietņu, kurās konstatētas patērētājus maldinošas ziņas vai negodīga prakse, nāksies koriģēt savu darbību.

No 386 pārbaudītajām vietnēm (13 ES valstīs un Norvēģijā), 137 vietnes sodīja, bet tikai pusē no tām ir kaut kas darīts, lai situāciju labotu. Tikko klajā nācis ziņojums liecina, ka patērētāji, kas iegādājas aviobiļetes internetā, joprojām saskaras ar "nopietnām un pastāvīgām problēmām". 

Informācija par aviosabiedrību biļetēm English nāca gaismā pēc aviosabiedrību kontroles English, ko ES sistemātiski veic dažādās ES valstīs vienlaicīgi, lai atklātu iespējamos patērētāju tiesību pārkāpumus.

Kontrolē atklājās problēmas ar biļešu pārdošanu visā nozarē, skaidroja patērētāju aizsardzības komisāre Meglena Kuneva, un viņa sacīja: "Es ceru, ka tagad uzņēmēji ir sapratuši, ka Komisija nepieciešamības gadījumā grasās rīkoties patērētāju vārdā", piebilstot, ka, ja attiecīgās aviosabiedrības savus tirdzniecības paradumus nemainīs līdz 2009. gada 1. maijam, Komisijai "nekas cits neatliks, kā iejaukties".

Apsekojumā lūkojās, vai nav negodīgi līguma noteikumi, tai skaitā, piemēram, vietnes, kas patērētājam atlasa dārgākos piedāvājumus. Galvenie secinājumi:

  • viena trešā daļa vietņu ir sodāmas par patērētāju tiesību pārkāpumiem;
  • daudzās vietnēs ir dažāda veida problēmas – maldinošas cenas, negodīgi līguma noteikumi un reklāma par neesošiem piedāvājumiem;
  • problēmas ir visā nozarē – no aviosabiedrībām līdz ceļojumu rīkotājiem;
  • likuma izpildes un prakses uzlabošanas līmenis atšķiras starp pārkāpumiem valstī un pāri robežām. Lai gan izlaboja 55% no dalībvalstu vietnēm, uzlabojumu panāca tikai 9 % pārrobežu gadījumu (kur sūdzība saistīta ar uzņēmumu, kas uzņēmējdarbību veic no citas valsts);
  • nav pārskatāmības, jo vairums ES valstu nevar publicēt pārkāpēju sarakstus, kamēr lietas vēl izskata tiesa. Daži dalībvalstu pārskati par aviobiļešu rezervēšanas vietnēm English tomēr ir publicēti.

ES vēlas, lai reklāmā uzreiz būtu redzama galīgā cena, kas patērētājam jāmaksā, lai būtu skaidri norādīti īpašo piedāvājumu ierobežojumi un būtu patērētāja dzimtajā valodā pieejami godīgi līguma noteikumi. 

Likuma uzraudzība tiks pastiprināta, un ES sekos līdzi notikumiem līdz 2009. gada maijam, iekams lems par iespējamiem tālākiem pasākumiem.

ES aviosatiksmes vietne English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites