Naršymo kelias

ES įspėja oro linijų bendroves dėl klaidinančio bilietų pardavimo - 08/05/2008

Keleiviai laukia skrydžio

ES ataskaitoje teigiama, kad perkant bilietus internetu vis dar rizikuojama – vienas iš trijų vartotojų „apiplešiamas arba klaidinamas ir trikdomas“.

ES paskelbė, kad pusė interneto svetainių, kuriose, kaip nustatyta, buvo klaidinami vartotojai, priverstos taisytis.

Iš 386 (13 ES šalių ir Norvegijoje) ištirtų svetainių 137 skirtos nuobaudos, bet tik pusė iš jų ėmėsi taisyti padėtį. Iš neseniai paskelbtos ataskaitos paaiškėjo, kad internete lėktuvo bilietus perkantiems vartotojams vis dar „nuolat kyla rimtų problemų“. 

Vykdant ES oro linijų bendrovių Žaibo operaciją English (sistemingą visose valstybėse narėse vienu metu koordinuotai atliekamą patikrinimą, kuriuo siekiama nustatyti vartotojų apsaugos teisės pažeidimus) pateiktos su lėktuvų bilietais susijusios išvados English.

Už vartotojų reikalus atsakinga Komisijos narė Meglena Kuneva pasakojo, kad atlikus šią operaciją bilietų pardavimo problemų nustatyta visoje oro linijų pramonėje. „Tikiuosi, kad ūkinės veiklos vykdytojai dabar suprato Komisijos nuostatą veikti vartotojų labui, jeigu tai būtina.“ Komisijos narė taip pat pridūrė, kad jeigu atitinkamos oro linijų bendrovės iki 2009 m. gegužės 1 d. nepagerins pardavimo ir rinkodaros padėties, Komisija „bus priversta įsikišti“.

Svarbiausi tyrime nagrinėti klausimai buvo nesąžiningos sutarčių sąlygos, įskaitant svetaines, kuriose vartotojams atrenkami brangesni bilietai ir kt. Pagrindinės išvados:

  • prieš trečdalį svetainių reikėjo imtis priemonių ir taikyti nuobaudas už vartotojų teisės pažeidimus;
  • daugelyje svetainių buvo ne viena problema: klaidinanti informacija apie kainas, su sutarties sąlygomis susiję pažeidimai ir reklamuojami pasiūlymai, kuriais negalima pasinaudoti;
  • problemos būdingos visam sektoriumi – oro linijų bendrovėms ir kelionių vežėjams;
  • skiriasi priemonių taikymo dėl nacionalinių ir tarpvalstybinių pažeidimų ir (arba) svetainių pataisymo rodikliai. 55 % pataisyta nacionaliniu mastu ir tik 9 % tarpvalstybiniu mastu (kai skundas susijęs su kitoje šalyje veikiančia bendrove);
  • trūksta skaidrumo, nes dauguma ES šalių negali skelbti pažeidėjų sąrašų, kol bylos nebaigtos. Kai kurių nacionalinių lėktuvų bilietų užsakymo svetainių tyrimų English rezultatai vis dėlto paskelbti.

ES pageidauja, kad būtų reklamuojama galutinė mokėjimo kaina, aiškiai nurodyti visi specialių pasiūlymų apribojimai, o sutarčių sąlygos išdėstytos vartotojo gimtąja kalba. 

Priemonių dabar bus intensyvesnis. Iki 2009 m. ES stebės pokyčius, o po to nuspręs, dėl ko imtis papildomų veiksmų.

ES oro transporto svetainė English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos