Navigācijas ceļš

Turpmāk debesis ir jūsu! - 28/03/2008

Lidmašīna pacelšanās brīdī

Sācies jauns avio mobilitātes posms Eiropas Savienībā: vairumā dalībvalstu atcelta robežkontrole lidostās un likvidēti transatlantisko lidojumu ierobežojumi.

Pāris mēnešus pēc tam, kad deviņām "jaunajām" Austrumeiropas valstīm atvēra no robežkontroles brīvo zonu DeutschEnglishfrançais, no 30. marta atcels arī robežkontroli lidostās.

Eiropas iedzīvotājiem, kas ceļo šajās 24 valstīs, izmantojot aviotransportu, jūras vai sauszemes transportu, robežkontrole tagad ir pagātne. Turklāt ārpuskopienas valstu pilsoņiem, kuri dodas uz ES DeutschEnglishfrançais, būs vajadzīga tikai viena vienīga vīza, lai ieceļotu šajās valstīs.

Kā šaipus, tā viņpus Atlantijas okeānam ceļot ir arvien vieglāk. Ir stājies spēkā arī "atvērto debesu" Englishfrançais līgums starp ES un ASV, un izskatās, ka īpaši daudzsološs tas būs ceļotājiem. Tā kā šis līgums atceļ lidojumu ierobežojumus tirgū, kas aptver 60% no pasaulē īstenotajiem pārvadājumiem, tiek lēsts, ka tas ļaus visiem patērētājiem ietaupīt vairāk nekā 15 miljardus eiro piecos pirmajos gados, kā arī ļaus izveidot 80 000 jaunu darba vietu abpus Atlantijas okeānam.

Ienesīgajam monopolam, ko atsevišķas aviokompānijas baudīja attiecībā uz transatlantiskajiem ceļojumiem, ir pienācis gals. Turpmāk ES aviokompānijas varēs brīvi īstenot lidojumus uz ASV lidostām un otrādi, kā arī īstenot pārvadājumus cauri šīm teritorijām uz citiem galapunktiem. ES transporta komisārs DeutschEnglishfrançais M. Barro izteica gandarījumu par līgumu, raksturojot to kā "lielu soli uz priekšu starptautiskās aviācijas jomā", un paziņoja, ka priekšrocības jau ir jūtamas.

Šis līgums ietilpst plašākā ES projektā līdz 2010. gadam izveidot vienotu gaisa telpu Englishfrançais, kas aptvers Vidusjūras reģionu, valstis tālāk uz austrumiem, kā arī ASV. Šīs attiecības, kas, paredzams, kļūs ciešākas, ne tikai atvērs jaunus tirgus, bet arī ļaus ES garantēt augstākus starptautisko ceļojumu drošības standartus.

Sarunas par otro "atvērto debesu" līgumu sāksies maija beigās. To mērķis ir nostiprināt ES un ASV aviotransporta tirgu, kurš veidojas, un aizsākt plašu liberalizācijas procesu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites