Naršymo kelias

Dangus priklauso jums - 28/03/2008

Kylantis lėktuvas

Tarp daugelio ES šalių panaikinus vidinių ES skrydžių kontrolę ir pašalinus skrydžių per Atlantą apribojimus, kelionių oro transportu srityje atverčiamas naujas puslapis.

Kovo 30 d., praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai į Šengeno erdvę DeutschEnglishfrançais buvo priimtos devynios naujos Vidurio ir Rytų Europos šalys, pasienio kontrolė bus panaikinta ir oro uostuose.

Dabar europiečiai keliauti po 24 Šengeno erdvės šalis (oro, jūrų ar sausumos keliais) galės aplenkdami pasų kontrolės punktus. ES nepriklausančių šalių piliečiams DeutschEnglishfrançaistereikės tik vienos vizos, su kuria jie galės apsilankyti visose šiose šalyse.

Skristi bus paprasčiau ir per Atlantą, nes įsigaliojo keliaujantiesiems oro transportu daug žadantis ES ir JAV „atviro dangaus Englishfrançais “ susitarimas. Šiuo 2007 m. balandžio 30 d. pasirašytu susitarimu panaikinami skrydžių apribojimai rinkoje, kuri sudaro 60 % pasaulio oro eismo. Tikimasi, kad per pirmuosius penkerius metus šis susitarimas vartotojams padės sutaupyti 15 mlrd. EUR, o ES ir JAV sukurti 80 000 naujų darbo vietų.

Skrydžius per Atlantą dabar galės vykdyti ne tik kelios privilegijuotosios, bet ir kitos oro linijų bendrovės. ES oro linijų bendrovių lėktuvai galės skristi į visus JAV oro uostus (ir atvirkščiai) ir iš jų keliauti į kitas paskirties vietas. Už transportą atsakingas Europos Komisijos narys DeutschEnglishfrançais J. Barrot šį susitarimą apibūdino kaip svarbų žingsnį tarptautinės aviacijos srityje, kurio naudą galima justi jau dabar.

Šis susitarimas yra platesnio ES plano iki 2010 m. sukurti bendrąją skrydžių erdvę Englishfrançais , kuriai taip pat priklausytų Viduržemio jūros ir toliau į rytus esančios šalys bei JAV, dalis. Tokie glaudesni santykiai ne tik padės atverti rinkas, bet ir sudarys ES sąlygas užtikrinti aukštesnius tarptautinių kelionių saugumo standartus.

Gegužės mėnesio pabaigoje prasidės derybos dėl antrojo atviros oro erdvės susitarimo, siekiant sutvirtinti ir toliau liberalizuoti besiplečiančią ES ir JAV oro transporto rinką.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos