Navigatsioonitee

Vaba taevas - 28/03/2008

Lennuk õhku tõusmas

Enamiku ELi liikmesriikide lennujaamades tühistati kontroll ning Atlandiüleste lendude puhul kehtivad piirangud kaotati: lennuettevõtluses algas uus etapp.

Mõned kuud pärast seda, kui passivaba reisimine DeutschEnglishfrançais laienes üheksasse riiki ida suunas, tühistati ka piirikontroll lennujaamades (30. märtsil).

See hõlmab 24 liikmesriigi vahel reisivaid eurooplasi nii lennu- kui merereisi puhul ja maitsi reisimisel. Piirikontroll on nüüdsest minevikuigand. ELi külastavad välismaalased DeutschEnglishfrançais vajavad ainult ühte viisat kõigi nende riikide külastamiseks.

Lennureisid ei lihtsustu ainult siinpool Atlandit, jõustus ka ELi avatud taeva Englishfrançais leping USAga. Kõnealuse lepingu abil (kirjutati USAga alla 30. aprillil 2007) kõrvaldati piirangud turult, mis hõlmab 60% maailma liiklusest ning selle tulemusena oodatakse esimese viie aasta jooksul 15 miljardi euro ulatuses kasu tarbijatele ning 80 000 töökoha loomist ELis ja USAs.

Atlandiülesed reisid ei ole enam üksikute lennuettevõtjate tulus eelis. Selle asemel saavad ELi ja USA lennuettevõtjad vabalt lennata üksteise lennujaamadesse ning sealt muudesse sihtkohtadesse. ELi transpordivolinik Barrot nimetas lepingut „suureks edusammuks rahvusvahelises lennunduses” ning ütles, et sellest on juba saadud esimest kasu.

Leping on osa ELi üldisest kavast luua aastaks 2010 ühine lennundusala Englishfrançais, mis hõlmab Vahemeremaid ning idas asuvaid riike ja USAd. Lisaks õhuruumi avamisele võimaldavad lähedasemad suhted tagada ELil rahvusvahelise reisimise puhul rangemaid ohutusnorme.

Seoses avatud õhuruumiga algavad mai lõpus läbirääkimised järgmise lepingu üle, et tugevdada ELi–USA õhutranspordi turgu ning seda veelgi rohkem liberaliseerida.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad