Navigācijas ceļš

Mērķis: drošāki autoceļi! - 19/03/2008

Jaunieši izbraucienā ar kabrioletu

Turpmāk par bīstamu braukšanu ārvalstīs būs jāsaņem sods.

Trīs ceturtdaļas letālo negadījumu Eiropā izraisa ātruma pārsniegšana, braukšana dzērumā, braukšana pie sarkanās gaismas un nepiesprādzējoties ar drošības jostu. Šobrīd, ja pieļaujat kādu no šiem pārkāpumiem citā valstī, nevis tajā, kurā reģistrēta jūsu automašīna, jūs nesodīs, pat ja varējāt izraisīt negadījumu ar letālu iznākumu. Situācija drīz mainīsies.

ES nākusi klajā ar jaunu ceļu satiksmes drošības iniciatīvu, lai paredzētu autovadītāju atbildību par savu braukšanas stilu, pieņemot jaunus tiesību aktus un izveidojot jaunu datu apmaiņas tīklu, kas ļaus visā ES identificēt autobraucējus, kas pārkāpj noteikumus.

Kopš 2001. gada, kad Eiropas ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits sasniedza 54 000, ES mēģinājusi uz pusi samazināt letālo negadījumu skaitu līdz 2010. gadam. Neskatoties uz zināmu progresu, 2007. gadā bojāgājušo skaits joprojām bija 43 000 — tas pielīdzināms 5 lidmašīnu katastrofām nedēļā Eiropā.

Ieviestajiem pasākumiem nebija gaidīto rezultātu. 2003. gadā Komisija ieviesa par sekmīgu atzītu neobligātu praksi ceļu satiksmes noteikumu izpildes pārraudzībai. Pašreizējās tendences liecina, ka šādiem norādījumiem nav vēlamo rezultātu.

Cerams, ka jaunie priekšlikumi radikāli samazinās letālo negadījumu skaitu uz ceļiem.

Jautājumi un atbildes Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites