Naršymo kelias

ES programėlių sektoriaus laukia suklestėjimas - 18/02/2014

Išmanieji telefonai parduotuvės stende © ES

ES tyrimo duomenimis ES ekonomika iki 2018 m. galėtų pasipildyti beveik 5 mln. naujų darbo vietų ir 63 mlrd. eurų.

ES programėlių (mobiliesiems įrenginiams skirtos taikomosios programinės įrangos) rinkoje jau dirba apie 1 mln. jų kūrėjų ir 800 000 rinkodaros bei aptarnavimo darbuotojų. Remiantis naujausio tyrimo duomenimis English iki 2018 m. jų galėtų padaugėti beveik iki 5 mln.

Šiuo metu ES programėlių rinka kasmet ekonomiką papildo 17,5 mlrd. eurų. Dėl didesnio vartojimo, intensyvesnės reklamos ir daugiau darbų pagal sutartis metinės pajamos per artimiausius 5 metus galėtų padidėti iki 63 mlrd. eurų.

Įgūdžių stygiaus problemos sprendimas

Nors žaidimų programėlių kūrimo srityje ES yra viena iš lyderių pasaulyje, ji vis dar atsilieka nuo JAV pagal darbuotojų parengimą ir darbo užmokestį.

Siekdama spręsti šią problemą, ES mezga partnerystės ryšius su pramonės ir kitomis organizacijomis pasitelkusi Didžiąją koaliciją užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti English. Norima, kad daugiau žmonių, ypač jaunimo, įgytų reikiamų IT įgūdžių ir užimtų laisvas IT darbo vietas, kurių ES vis daugėja.

ES taip pat parengė Europos atvirųjų švietimo išteklių svetainę „Open Education Europa“, kurioje studentai, dėstytojai ir švietimo institucijos gali dalytis nemokamais atviraisiais švietimo ištekliais.

Techniniai trukdžiai

Kad ES galėtų pasinaudoti programėlių sektoriaus teikiamomis galimybėmis, reikia pašalinti tam tikrus trūkumus. Tai – prastas belaidis ryšys, tarptautinio ryšio problemos, tinklo paslaugų apribojimai ir kiti sunkumai kai kuriose valstybėse narėse.

ES programėlių kūrėjams rūpesčių kelia ir 4G ryšio paslaugų trūkumas bei JAV sukurtų sistemų (pvz., „Android“, iOS, „Facebook“) tarpusavio sąveikos problemos. Dėl faktinės priklausomybės nuo šių sistemų taip pat mažėja ir pajamos.

Pagalba ES įmonėms

ES yra per 500 mln. vartotojų, todėl įmonių ir programėlių kūrėjų galimybės yra milžiniškos. ES stengiasi supaprastinti ES autorių teisių apsaugos ir licencijavimo taisykles, kad padėtų idėjoms patekti į rinką.

Siekdama skatinti IRT ir internetinį verslumą Europoje bei padėti įmonėms klestėti, ES ėmėsi iniciatyvos „StartUp Europe“, kuria siekiama, kad pradedantieji verslininkai ir rinkos lyderiai bendrautų, dalytųsi idėjomis ir kurtų naujus produktus bei paslaugas.

Tolesni žingsniai

Šiuo metu Europos Parlamentas svarsto žemyno ryšių infrastruktūros English programos įgyvendinimo planus. Turėtų būti pagerintos sparčiojo 4G ir plačiajuosčio ryšio paslaugos, kurios bus būtinos būsimajam ES programėlių sektoriui.

Pranešimas spaudai. 63 mlrd. eurų programėlių bumas DeutschEnglishfrançais

„StartUp Europe“ English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos