Naršymo kelias

Pradedama vykdyti didžiausia Europos investicijų į mokslinius tyrimus ir technologijų plėtrą programa - 16/12/2013

Už mokslinius tyrimus, inovacijas ir mokslą atsakinga Europos Komisijos narė Máire Geoghegan Quinn paskelbia, kad programa „Horizontas 2020“ pradedama vykdyti

Vien per pirmuosius dvejus pavyzdinės ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos Horizontas 2020 metus į projektus, kuriuos įgyvendinant kuriamos naujos darbo vietos, bus investuota 15 mlrd. eurų.

Programa „Horizontas 2020“ pradėta vykdyti praėjusią savaitę, kai paskelbti pirmieji kvietimai teikti projektų, kuriems siekiama gauti lėšų pagal šią programą, paraiškas.

Per ateinančius 7 metus universitetams, mokslinių tyrimų organizacijoms ir įmonėms bus skirta 80 mlrd. eurų. Šiomis lėšomis bus padedama finansuoti mokslinius tyrimus ir technologijų plėtrą, kurie reikalingi novatoriškiems produktams kurti ir paslaugoms plėtoti.

Tikimasi, kad didžiulės investicijos paskatins Europos žinių ekonomikos augimą ir mokslo raidą ir padės žemynui neatsilikti nuo konkurentų pasaulyje.

Inovacijų diegimo ir ekonomikos augimo skatinimas

Programa pritrauks privačių investicijų, o pagal ją teikiamas pradinis finansavimas turėtų suteikti daugiau technologinių atradimų ir išradimų galimybių ir padėti laboratorijose kylančias novatoriškas idėjas perduoti rinkai.

Iš visų lėšų, kurias ketinama paskirstyti paskelbus 2014–2015 m. kvietimus teikti paraiškas, 500 mln. eurų bus skirta mažosioms ir vidutinėms įmonėms.

Tai pirmas kartas, kai Komisija nurodo dvejų metų finansavimo prioritetus ir taip suteikia daugiau aiškumo, kokia yra ES mokslinių tyrimų politikos kryptis. 2014–2015 m. lėšas numatoma skirti 12 sričių, tarp kurių – asmeniniams poreikiams pritaikyta sveikatos priežiūra, skaitmeninis saugumas ir pažangieji miestai .

Pagal šią programą bus skiriamos Europos mokslinių tyrimų tarybos English stipendijos mokslininkams ir stipendijos jaunesniems tyrėjams.

Pramonei skirtos lėšos padės skatinti informacijos ir ryšių technologijų, nanotechnologijų, pažangios gamybos, robotikos, biotechnologijų ir kosmoso tyrimų plėtrą.

O lėšų tokioms sritims kaip sveikata, žemės ūkis, energetika ir transportas bus galima gauti iš socialiniams klausimams spręsti skirto biudžeto.

Paprastesnės sąlygos gauti finansavimą

Bent 60 proc. viso programos „Horizontas 2020“ biudžeto bus skirta darniam vystymuisi skatinti ir ne mažiau kaip 35 proc. išlaidų bus susijusios su klimatu.

Palyginti su ankstesnėmis ES mokslinių tyrimų programomis, programos „Horizontas 2020“ paraiškų teikimo tvarka yra paprastesnė, kad dalyviai galėtų greitai sužinoti sprendimą dėl finansavimo ir kuo greičiau pradėti įgyvendinti savo projektus.

Pranešimas spaudai „Pradedama vykdyti programa „Horizontas 2020“ 

Dažnai užduodami klausimai apie programą „Horizontas 2020“ English 

Teikite ES mokslinių tyrimų finansavimo paraišką English 

Pagrindinė informacija apie ES mokslinių tyrimų politiką programos „Horizontas 2020“ interneto svetainėje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos