Naršymo kelias

Abstraktus tinklo piešinys © iStock/Andrey Prokhorov

Strategijoje nustatytas bendras požiūris į ES skaitmeninių tinklų saugumo užtikrinimą, elektroninių nusikaltimų prevenciją ir vartotojų apsaugą.

Nusikaltimų internete sparčiai daugėja. Kompiuterių virusai, tinklų saugumo pažeidimai ir elektroniniai nusikaltimai gali lemti didelius finansinius nuostolius, dėl jų gali mažėti pasitikėjimas elektroninėmis paslaugomis, o ES ekonomikai jie gali padaryti didžiulės žalos.

Jeigu nedėsime daugiau pastangų apsaugoti ypatingos svarbos skaitmeninių tinklų, gali grėsti pavojus ir visuomenės saugai bei nacionaliniam saugumui. Tai visuotinė problema, kurią spręsti reikia bendrai, nes elektroniniai nusikaltėliai gali smogti iš bet kur.

Dėl kibernetinio saugumo problemų pakito apie 38% Europos interneto naudotojų elgesys: neseniai atlikto tyrimo English duomenimis, 18% yra mažiau linkę internete apsipirkti, o 15% yra mažiau linkę naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis.

Siekdama pakeisti šią tendenciją Komisija parengė išsamią strategiją English , kaip apginti ES skaitmeninius tinklus ir apsaugoti vartotojus nuo kibernetinių nusikaltimų. Bendras požiūris padėtų pasiekti, kad ypatingos svarbos tinklai taptų atsparesni išpuoliams, ir radikaliai sumažinti elektroninį nusikalstamumą.

Prisijungus kitoms šalims padidėtų ir saugumas ES bei būtų labiau apsaugoti jos piliečiai. ES šalys glaudžiau bendradarbiautų skatindamos kibernetinį saugumą visame pasaulyje: ragintų taikyti galiojančius tarptautinius kibernetinės erdvės srities teisės aktus ir padėtų kitoms šalims užtikrinti didesnį kibernetinį saugumą.

Naujos priemonės

Laikydamasi šios strategijos Komisija taip pat siūlo English ES šalims, interneto paslaugų teikėjams ir pažeidžiamiems verslo sektoriams imtis veiksmų ypatingos svarbos skaitmeninių tinklų saugumui užtikrinti.

Visų ES šalių vyriausybės taptų atsakingos už tai, kad būtų išvengta grėsmės skaitmeniniams tinklams, o jai kilus – tinkamai reaguojama. Visi turėtų atitikti bendrus kibernetinio saugumo standartus ir glaudžiau bendradarbiauti kovojant su elektroniniu nusikalstamumu.

E. prekybos paslaugų teikėjai ir energetikos, transporto, bankininkystės bei sveikatos priežiūros sektorių įmonės turėtų pasirūpinti, kad tinklai būtų saugesni. Dabartinių ES teisės nuostatos, pagal kurias reikalaujama pranešti apie elektroninio saugumo incidentus, būtų taikomos visoms svarbiausioms internetinėms paslaugoms ir viešojo administravimo įstaigoms.

Pavyzdžiui, pagal dabartines teisės nuostatas įprasti telekomunikacijų paslaugų teikėjai apie saugumo incidentus turi pranešti, o IP telefonijos paslaugų, pavyzdžiui skambučių į telefonus internetu naudojantis „Skype“, teikėjai apie tai pranešti neturi. Taikant naujas priemones tokių spragų nebeliktų ir IP telefonijos paslaugų teikėjai apie incidentus taip pat turėtų pranešti.

Daugiau apie kibernetinį saugumą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos