Naršymo kelias

Inovacijų padėties Europoje apžvalga - 08/02/2012

Darbuotojai, einantys per ES žvaigždėmis papuoštas sienas © ES

ES daro pažangą, bet ekonomikos augimas lėtėja. Tokia tendencija rodo, kad būtina dėti daugiau pastangų siekiant, kad Europos ekonomika išliktų konkurencinga pasaulio arenoje.

Iš mokslinių tyrimų ir inovacijų diegimo rezultatų suvestinės English matyti, kad beveik visos ES šalys pradėjo geriau skatinti inovacijų diegimą.

Tačiau pažangos tempas lėtėja, o ES naujovėmis dar neprisivijo pasaulinių lyderių JAV, Japonijos ir Pietų Korėjos. Be to, per pastaruosius 5 metus didelę pažangą padarė sparčiai besivystančios ekonomikos šalys – Kinija, Brazilija, Indija.

Iš rezultatų suvestinės aiškiai matyti, kad ES turi pasitempti skatindama ir spartindama naujovių diegimą, jei nori padidinti konkurencingumą, arba bent jau jo neprarasti.

Todėl naujovių diegimas ir kliūčių, trukdančių geroms idėjoms patekti į rinką, šalinimas yra vieni iš svarbiausių ES 2020 m. ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos punktų.

Rezultatų suvestinėje šalys lyginamos pagal investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą dydį (tai vienas iš svarbiausių rodiklių) bei kitus 23 rodiklius.

Ko reikia inovacijų procesui

ES naujovių diegimo lyderės yra Švedija, Danija, Vokietija ir Suomija. Šiose šalyse:

  • išlaidos moksliniams tyrimams ir plėtrai didesnės už bendrą vidurkį, ypač verslo sektoriuje;
  • daugiau investuojama į įgūdžių vystymą ir finansinės sistemos plėtrą;
  • veikia tvirtos nacionalinės mokslinių tyrimų ir inovacijų sistemos, kuriose viešojo ir privačiojo sektorių partnerystei tenka itin svarbus vaidmuo;
  • pasiekiama geresnių rezultatų technologines žinias pritaikant gamybos ir paslaugų sektoriuje.

Rezultatų suvestinėje šalių pažanga lyginama atsižvelgiant į šias ir kitas sritis, kurios laikomos svarbiomis skatinant naujovių diegimą.

Pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės naujovių diegimo rezultatai geresni už vidutinius. Jos privalumai yra darbuotojų įgūdžiai, puikios mokslinių tyrimų sistemos ir kt.

Inovacijų sąjunga

Ši rezultatų suvestinė yra vienas iš elementų, sudarančių ES strategiją, kuria siekiama sukurti Inovacijų sąjungą English , kad verslininkai galėtų gauti reikiamos pagalbos ir paversti savo idėjas komerciniais produktais ir paslaugomis.

Pagal šią strategiją taip pat skatinama viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė, sudaromos geresnės galimybės gauti finansavimą ir rasti kvalifikuotų darbuotojų, mažinamas biurokratizmas ir naujų idėjų patentavimo išlaidos.

Praėjusiais metais pradėta pirmąja partneryste siekiama skatinti kurti naujus produktus ir paslaugas, skirtus vyresnio amžiaus žmonių aktyvumui ir sveikatingumui English palaikyti.

Daugiau apie inovacijas ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos