Naršymo kelias

Tarptinklinis ryšys: didesnis pasirinkimas ir mažesnės kainos - 06/07/2011

Mobilųjį telefoną laikanti ranka © ES

Įvedus rinkos konkurencingumo didinimo priemonių, pritrenkiančio dydžio sąskaitos už naudojimąsi tarptinkliniu judriuoju ryšiu Europos Sąjungoje gali likti praeityje

Naujomis taisyklėmis English, kurios skirtos Europos judriojo ryšio operatoriams, siekiama gerokai sumažinti tarptinklinio ryšio kainas.

Jos padėtų siekti ES integruotos ryšių rinkos skaitmeninėje darbotvarkėje iškelto tikslo - iki 2015 m. panaikinti didžiulius nacionalinių ir tarptinklinio ryšio tarifų skirtumus.

Siūlomomis priemonėmis norima pašalinti pagrindinę aukštų tarptinklinio ryšio kainų priežastį - nepakankamą konkurenciją, atveriant rinką daugiau operatorių ir suteikiant vartotojams daugiau galimybių rinktis.

Už skaitmeninę darbotvarkę atsakingos Komisijos narės Neelie Kroes teigimu, "įgyvendinus pasiūlymą iš karto sumažėtų ir duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu kainos: dabar operatorių pelno maržos šioje srityje be saiko išpūstos".

Pagal naujas nuostatas būtų reikalaujama, kad nacionaliniai operatoriai leistų kitiems paslaugų teikėjams naudotis savo tinklais už reguliuojamas didmenines kainas.

Vartotojai taip pat galėtų pasirinkti kitą tarptinklinio ryšio paslaugų teikėją nepriklausomai nuo jų nacionalinio operatoriaus. Kirtęs sieną vartotojas automatiškai pradėtų naudotis pasirinkto operatoriaus tarptinklinio ryšio paslaugomis - jam nereikėtų keisti telefono numerio ar SIM kortelės.

Viršutinė duomenų perdavimo kainų riba

Paprastesnė prieiga ir didesnės pasirinkimo galimybės skatintų konkurenciją ir priverstų sumažinti kainas - tačiau tai gali užtrukti.

Kol kas nustačius viršutinę duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu kainų ribą išlaidos nuo 2012 m. liepos sumažėtų iki ne daugiau kaip 90 euro centų už megabaitą (MB). Iki 2014 m. liepos jos nebūtų didesnės nei 50 euro centų už megabaitą.

2010 m. vartotojai vidutiniškai mokėjo 1,06 euro už kitoje ES šalyje parsisiųsdintų duomenų megabaitą. Kai kuriais atvejais kaina siekė net 12 eurų už megabaitą.

Be dabar nustatomos viršutinės duomenų perdavimo kainų ribos, jau yra nustatyta viršutinė skambučių ir trumpųjų žinučių siuntimo tarptinkliniu ryšiu kainų riba: 35 euro centai už minutę skambinant užsienyje ir 11 euro centų už priimtus skambučius. Šios ribos galiojimas baigsis 2012 m. birželį ir bus pratęstas iki 2016 m. vidurio.

Vartotojai ir toliau būtų apsaugoti nuostata, pagal kurią mėnesinė sąskaita už prieigą prie duomenų užsienyje negali viršyti 50 eurų, nebent jie duoda aiškų sutikimą, kad ši riba gali būti viršyta.

Dabartinė didmeninių kainų, t. y. mokesčių, kuriuos operatoriai taiko konkurentams už naudojimąsi jų tinklais, viršutinė riba galios iki 2022 m.

Komisija tikisi, kad įsigaliojus naujai tvarkai, operatoriai pateiks novatoriškų Europos masto paslaugų pasiūlymų ir nustatys kainas, kurios bus daug mažesnės už numatytas apsaugines ribas.

Tolesni veiksmai

Dabar pasiūlymą turi svarstyti Europos Parlamentas ir ES šalių vyriausybės.

Daugiau apie tarptinklinį ryšį English
Daugiau apie ES skaitmeninę darbotvarkę English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos