Naršymo kelias

Inovacijų sąjungos logotipas © ES

Pateikti planai pertvarkyti ES mokslinių tyrimų finansavimą taip, kad būtų skatinama diegti daugiau inovacijų, būtų padidintas ekonominis poveikis ir palengvintos sąlygos mokslininkams dalyvauti diegiant inovacijas bei suteikti daugiau naudos mokesčių mokėtojams.

2007-2013 m. mokslinių tyrimų ir inovacijų projektams ES skyrė apie 143 mlrd. eurų. Dabar Komisija rengiasi kitam finansavimo, grindžiamo Inovacijų sąjungos prioritetais, etapui. Šie prioritetai yra įtraukti į ES ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategiją "Europa 2020 English ".

Pradiniuose pasiūlymuose DeutschEnglishfrançais dėmesys sutelkiamas į projektų, kuriais sprendžiami dabartiniai uždaviniai, tokie kaip sveikatos ir visuomenės senėjimo, klimato kaitos, maisto saugos, gamtos išteklių mažėjimo, finansavimą.

Be to, finansavimas būtų geriau koordinuojamas inovacijų diegimo grandinėje, pradedant baziniais moksliniais tyrimais, baigiant naujų produktų bei paslaugų teikimu rinkai.

Dėl supaprastintų procedūrų ir taisyklių mokslininkams, bendrovėms ir verslininkams bus lengviau bendradarbiauti, kreiptis dėl ES finansavimo ir jį panaudoti. Projektų rezultatai bus tikrinami siekiant užtikrinti, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų naudojami efektyviai.

Daugiau investicijų į mokslinius tyrimus ir technologijų plėtrą

ES finansavimo pertvarkymas padės panaikinti ES ir jos pagrindinių konkurenčių JAV ir Japonijos inovacijų srities skirtumus. Metinio vertinimo English duomenimis, įgyvendinant daugumą priemonių JAV pasiekė geresnių rezultatų negu ES. Kitos sparčiai augančios ekonomikos šalys, pavyzdžiui, Kinija ir Brazilija, šiuos skirtumus sparčiai mažina.

ES vadovai plačiai pritarė English Komisijos siūlomiems būdams, tarp kurių yra ir viešojo bei privačiojo sektorių partnerystė, kad daugiau inovacijų būtų greičiau pateikiama rinkai. Pirmąja partneryste, kuri turi būti pradėta 2011 m., mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje bus skatinama kurti naujus produktus bei paslaugas, kurie gali padėti senėti aktyviai ir sveikai.

ES skatins vyriausybes ir pramonės sektorių moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai skirti daugiau bendrų investicijų - iki 2020 m. jos turėtų siekti 3 % BVP (2009 m. jų buvo skiriama 2 %). Pasiekus šį tikslą būtų sukurta 3,7 mln. darbo vietų, o metinis ekonomikos augimas galėtų padidėti net 795 mlrd. eurų.

Tolesni veiksmai

Šiuo metu vyksta viešos konsultacijos English dėl pasiūlymų. Jos tęsis iki gegužės 20 d. Po jų šias metais Komisija parengs konkrečius pasiūlymus dėl mokslinių tyrimų finansavimo.

"Europa 2020" English

Daugiau apie inovacijas ES English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos