Navigācijas ceļš

Internets — tā nav spēle, tā ir tava dzīve! - 08/02/2011

2011. gada Drošāka interneta dienā jauniešu uzmanību pievērsīs tam, ko viņi dara tīmeklī un kādas sekas tas var atstāt reālajā dzīvē.

Internets mums piedāvā vēl nebijušas saziņas iespējas, kuras bērni izmanto katru dienu, pieslēdzoties globālajam tīmeklim ar datoriem, mobilajiem tālruņiem vai spēļu konsolēm. Vidēji 74 % Eiropas bērnu un jauniešu vecumā no 9 līdz 16 gadiem aizraujas ar spēlēm tiešsaistē, bet 60 % ir savs profils sociālajos tīklos.

Interneta vide, kurai raksturīgas neizsmeļamas izziņas iespējas, ir ieguvusi lielu ietekmi, tomēr jāteic, ka tīmeklī bērniem var uzglūnēt briesmas. Brutālas ainas, ņirgāšanās, pornogrāfija, personas datu neatļauta izmantošana — šo sarakstu vēl varētu turpināt. Cieš ir arī jauniešu veselība, jo tagad viņi, būdami aizrautīgi sērfotāji internetā, naktī guļ vidēji divas līdz trīs stundas mazāk nekā pirms desmit gadiem.

Tāpēc kopš 2004. gada ik gadu atzīmē Drošāka interneta dienu, lai šīm problēmām pievērstu bērnu, vecāku un skolotāju uzmanību. Pa šo laiku šī vērtīgā iniciatīva ir vērsusies plašumā, patlaban to īsteno vairāk nekā 60 valstīs.

Eiropas Savienības dalībvalstu informētības centri rīko dažādus pasākumus un interneta meistarklases. Tas notiek ar Eiropas Komisijas drošāka interneta programmas atbalstu. Latvijā Drošāka interneta centrs 8. februārī Rīgā pie Latvijas Nacionālās operas rīkoja zibakciju, kur jaunieši uz pāris minūtēm sastinga pozā, kādā viņi lieto internetu. Balvas saņēma Latvijas tīmekļa vietnes, kuras bija uzvarējušas konkursā "Bērniem kvalitatīvs interneta saturs".

Šogad Drošāka interneta dienā uzsvars likts uz virtuālo realitāti. Aplūkoti arī tādi jautājumi kā laiks, ko bērni pavada internetā, identitātes atklāšana (avatāri un segvārdi), reālās un virtuālās pasaules nodalīšana, kā arī internetā atstātās "pēdas".

Saistībā ar šo dienu vecākiem tiek sniegti seši galvenie padomi English , piemēram, ieteikts datoru uzstādīt dzīvojamajā istabā (nevis bērna istabā), turklāt vēlams lietot vecākiem paredzētos kontroles rīkus. Izrādās, ka tikai ceturtā daļa vecāku izmanto šīs noderīgās programmas, kas ļauj filtrēt interneta saturu un ziņo, kādas tīmekļa vietnes bērni ir apmeklējuši.

Tas viss tiek darīts, lai uzlabotu jauno lietotāju drošību un mudinātu viņus atbildīgāk izturēties interneta vidē. Šis mērķis atbilst ES digitalizācijas programmai English , kas paredz katram iespēju izmantot interneta priekšrocības.

Drošāka interneta diena — 2011. gada 8. februāris English

Pasākumi jūsu valstī English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites