Naršymo kelias

Internetas - ne tik pramoga, bet ir tavo gyvenimo dalis! - 08/02/2011

2011 m. Saugesnio interneto dieną siekiama atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį į tai, kad jų veiksmai virtualioje erdvėje gali turėti pasekmių realiame gyvenime.

Internetas suteikia puikių galimybių bendrauti. Pasitelkę kompiuterį, telefoną arba žaidimų pultą vaikai jomis naudojasi kasdien. Internetinius žaidimus žaidžia maždaug 74 % jaunųjų europiečių (9-16 m.), 60 % iš jų naudojasi socialiniais tinklais.

Internetas - tai neišsenkantys ištekliai ir galinga žiniasklaidos priemonė, tačiau vaikams ir jaunimui jis gali būti ir pavojingas. Šokiruojantis turinys, priekabiavimas, pornografija, asmens duomenų vagystės - pavojų sąrašas ilgas. Rizikuojama net sveikata: dabartiniai jaunuoliai miega dviem arba trim valandom per naktį mažiau negu prieš dešimtmetį miegojo jų bendraamžiai, turėję daug mažiau galimybių naudotis internetu.

Kad vaikai, tėvai ir mokytojai atkreiptų dėmesį į šias problemas, nuo 2004 m. minima Saugesnio interneto diena. Šis renginys tampa vis svarbesnis - dabar jame dalyvauja daugiau kaip šešiasdešimt šalių.

Europos Sąjungos nacionaliniuose informuotumo centruose siūloma įvairių renginių ir seminarų. Jie remiami pagal Europos Komisijos Saugesnio interneto programą. Pavyzdžiui, Prancūzijos tinklas "Saugus internetas" français koordinuoja daugiau kaip šimtą renginių visoje šalyje ir platina jaunimui skirtus vaizdo siužetus. Lietuvoje Seime rengiama vaikų ir jaunimo konferencija "Lietuvos Respublikos Seimas atveria duris Tarptautinei Saugesnio interneto dienai".

Šių metų tema - virtualus gyvenimas. Kiek laiko vaikai praleidžia naršydami internete, kiek jie atskleidžia savo tapatybę, kaip naudoja pseudoportretus ir slapyvardžius, ar nepraranda ribos tarp realybės ir virtualaus pasaulio pojūčio, kokia informacija internete lieka ilgam laikui - tai keli iš klausimų, kurie bus gvildenami šių metų renginiuose.

Šios dienos proga tėvams parengti šeši geri patarimai English , pavyzdžiui, pastatyti kompiuterį svetainėje, o ne miegamajame ir naudoti tėvų kontrolės priemones. Šiuo metu tik ketvirtadalis tėvų naudojasi šia programine įranga, kuria galima filtruoti turinį ir patikrinti, kokiose svetainėse lankėsi vaikas.

Didinti interneto naudotojų pasitikėjimą ir interneto saugumą - vienas iš Europos Sąjungos skaitmeninės ekonomikos strategijos English , kuria siekiama visiems žmonėms sudaryti sąlygas džiaugtis interneto privalumais, tikslų.

2011 m. vasario 8-oji - Saugesnio interneto diena English

Renginiai netoli Jūsų gyvenamosios vietos English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos