Naršymo kelias

Elektroninės paslaugos piliečiams ir įmonėms - 20/12/2010

Pelės žymeklis ant interneto adreso © iStock

Per penkerius metus ketinama išplėtoti internetu teikiamas viešąsias paslaugas - gyventojams tai padės taupyti laiką ir pinigus, o ES - didinti konkurencingumą.

Nors internetas ir padėjo sumažinti popierizmo, ne visos viešosios paslaugos teikiamos išnaudojant visas jo sudaromas galimybes. E. valdžios veiksmų planas EnglishPDF parengtas siekiant padidinti internetu atliekamą administracinio ir biurokratinio darbo dalį. Norima sumažinti biurokratizmą ir su juo susijusius rūpesčius bei padėti vyriausybėms teikti kuo geresnes paslaugas nedidinant jų kainų.

Plane užsibrėžta pasiekti, kad iki 2015 m. 50 % piliečių ir 80 % įmonių naudotųsi internetu teikiamomis valdžios įstaigų paslaugomis.

ES šalys kurs visai ES tinkamas e. valdžios paslaugas bendradarbiaudamos vienos su kitomis ir su Europos Komisija. Kartu jos spręs, kaip pašalinti ES ekonomikos konkurencingumui kenkiančias papildomas problemas, kurios kyla ne savo gimtojoje šalyje gyvenantiems žmonėms ar užsienyje veikiančioms įmonėms.

Piliečiai

Užregistruoti gimusį kūdikį ar sumokėti mokesčius ateityje bus galima neiškeliant kojos iš namų. Neturintys interneto ryšio elektronines paslaugas galės gauti naudodamasis televizoriumi, telefonu ar kokiu nors nešiojamuoju įrenginiu.

Elektroninės paslaugos gali praversti ir tiems, kas nori išvykti į kitas ES valstybes nares. Vienas iš plane numatytų prioritetinių uždavinių - parengti priemones, kad studentai galėtų internetu teikti paraiškas studijuoti bet kuriame ES universitete. Jeigu stoti į užsienio universtitą bus taip pat paprasta, kaip ir į gimtosios šalies, studentai noriau rinksis studijas užsienyje. Penkiose ES šalyse jau vykdomas bandomasis projektas.

Diskusijos ir konsultacijos internete suteiktų piliečiams galimybę aktyviai dalyvauti formuojant politiką.

Įmonės

Įmonės sutaupytų laiko ir pinigų, jeigu didelę dalį administracinio darbo (pvz., įregistruoti įmonę) jų darbuotojai galėtų atlikti neišeidami iš biuro. Tarptautinės elektroninės paslaugos padėtų verslininkams ir įmonėms imtis verslo ir jį plėsti kitose ES šalyse.

Valstybės narės parengs tarptautines elektronines viešąsias paslaugas, kurios bus pradėtos laipsniškai teikti 2012-2015 m. Be to, Komisija įvertins, kaip dėl perėjimo prie elektroninių paslaugų sumažėtų administravimo ekologinis pėdsakas.

Daugiau apie e. valdžią English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos