Ścieżka nawigacji

Nasza cyfrowa przyszłość - 27/09/2010

Logo konferencji ICT 2010 © EU

Forum "ICT 2010 - Digitally driven", które odbędzie się w Brukseli w dniach 27-29 września, poświęcone będzie nowoczesnym technologiom informacyjno-komunikacyjnym. Naukowcy i przedsiębiorcy będą mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju wystawach, konferencjach i spotkaniach.

Technologie cyfrowe mają duży wpływ na nasze życie codzienne. Mają również zasadnicze znaczenie dla gospodarki. Dlatego wspieranie innowacji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) jest głównym elementem strategii UE na rzecz zapewniania Europie konkurencyjności i dobrobytu.

Na konferencji ICT 2010 naukowcy, biznesmeni, inwestorzy i politycy będą dyskutować o przyszłości technologii cyfrowych. Tegoroczna impreza będzie w dużej mierze poświęcona priorytetom politycznym, takim jak europejska agenda cyfrowa DeutschEnglishfrançais czy fundusze UE na badania i innowacje w dziedzinie ICT English o wartości 2,8 mld euro na lata 2011-2012.

Forum ICT 2010 jest szczególnie przydatne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą one wziąć udział z warsztatach na temat finansowania projektów ICT oraz sposobów przyciągania inwestorów. Z kolei sesje networkingowe mają na celu ułatwienie nawiązywania kontaktów i współpracy pomiędzy naukowcami, wynalazcami, inżynierami oraz inwestorami.

Na wystawie z ponad 100 stoiskami przedstawione zostaną wyniki najnowszych badań w Europie w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wśród prezentowanych projektów znajdą się:

- 3D-Coform English - projekt w zakresie digitalizacji obiektów i miejsc historycznych w 3D mający na celu gromadzenie danych dotyczących dziedzictwa kulturowego Europy

- Solid State Lighting English - projekt rozwoju ekologicznych technologii oświetleniowych, które są pięć razy wydajniejsze niż tradycyjne oświetlenie

- Kompaï English - robot pomagający osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku w prowadzeniu samodzielnego życia w domu

- Presenccia English - projekt rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości mającej pomóc osobom po amputacji w używaniu protez kończyn.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki