Navigācijas ceļš

Skatpunktā mūsu digitālā nākotne - 27/09/2010

Izstādes ICT 2010 logotips © ES

Vismodernākajām informācijas un komunikāciju tehnoloģijām veltīta izstāde "ICT 2010 - Digitally driven", kas notiek Briselē 27.-29. septembrī. Tās laikā tiks rīkotas arī konferences, bet pētnieki un uzņēmumi varēs meklēt kontaktus.

Digitālajām tehnoloģijām piemīt milzīgs potenciāls, kas spēj mainīt mūsu ikdienu, ievērojama ir arī to ietekme uz ekonomiku. Sekmējot inovatīvas informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, ES īsteno savu apņemšanos uzlabot Eiropas konkurētspēju un labklājību.

Izstādē "ICT 2010" pētnieki, uzņēmumu vadītāji, investori un politikas veidotāji spriedīs par digitālo tehnoloģiju nākotni. Šajā pasākumā lielākā uzmanība tiks pievērsta tādām politiskajām prioritātēm kā Eiropas digitalizācijas programma DeutschEnglishfrançais un ES finansējumam pētniecībai un inovācijai IT jomā English , kas 2011.-2012. gadam atvēlēts 2,8 miljardu eiro apmērā.

Izstādes gaitā notiekošās konferences būs īpaši noderīgas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, notiks darbsemināri par to, kā finansēt projektus informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā un piesaistīt tiem investīcijas. Darbosies forumi, kuros kontaktus varēs veidot pētnieki, inovatori, inženieri un investori.

Turklāt gandrīz 100 stendos apmeklētāji varēs iepazīties ar Eiropas vismodernākajām tehnoloģijām un pētniecības rezultātiem šajā sfērā. Daži no projektiem:

- 3D-Coform English — artefaktu un vēsturisko objektu trīsdimensiju digitalizācija, lai dokumentētu Eiropas kultūras mantojumu,

- Solid State Lighting English — organiskās apgaismes tehnoloģijas izstrāde (tā ir piecreiz ekonomiskāka nekā parastais apgaismojums),

- Kompaï English — robots, kas palīdz slimiem un veciem cilvēkiem vai invalīdiem turpināt neatkarīgu dzīvesveidu pašu mājās,

- Presenccia English — virtuālās realitātes tehnoloģiju izstrāde, lai cilvēkiem ar amputētiem locekļiem palīdzētu izmantot protēzes.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites