Navigatsioonitee

EL parandab juurdepääsu kiiretele võrkudele - 20/09/2010

Internetiga seotud mõisted trükitähtedega: Web 2.0, social media, blogging, networking, etc. © iStockphoto.com/mrakocy

Täna võeti vastu meetmed kiire ja ülikiire lairibaühenduse käivitamiseks ja kasutuselevõtuks ELis.

Kiire internetiühenduseta on töökohtade ning heaolu loomine tänapäeva infoühiskonnas praktiliselt võimatu. Oma digitaalarengu tegevuskavas DeutschEnglishfrançais võttis EL kohustuse tagada igale eurooplasele 2013. aastaks juurdepääs lairibaühendusele DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski ning 2020. aastaks juurdepääs kiirele ja ülikiirele lairibaühendusele.

„Kõnealused meetmed English aitavad tagada, et eurooplased saavad esmaklassilise internetiühenduse, mida nad ootavad ja väärivad ning mille abil nad saavad juurdepääsu soovitud teabele ja teenustele,” sõnas digitaalarengu volinik Neelie Kroes. Meetmepakett hõlmab järgmist:

  • soovitus English , milles käsitletakse juurdepääsu järgmise põlvkonna võrkudele, et telekommunikatsioonioperaatorid teaksid, milliseid ELi õigusakte kohaldatakse;
  • ettepanek English , et tagada 2013. aastaks spektriala kättesaadavus traadita lairibaühenduse jaoks;
  • teatis English, milles kirjeldatakse, kuidas kõige paremini soodustada avalikku ja erasektorit investeerima kiiretesse ja ülikiiretesse lairibavõrkudesse.

Kiire lairibaühendus lihtsustab kodus ja reisil töötamist. Samuti aitab see ettevõtjatel vähendada oma kulusid ja muutuda konkurentsivõimelisemaks ning võimaldab osutada uusi interaktiivseid veebipõhiseid teenuseid hariduses ja tervishoius. Euroopas kasutatakse praegu lairibaühendust keskmiselt kõige rohkem maailmas. Siiski omab kodus kiiret kiudoptilist internetiühendust vaid 1% eurooplastest. Jaapanis omab seda 12% ning Lõuna-Koreas 15% elanikkonnast.

Euroopa 2020. aasta strateegia DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad