Navigācijas ceļš

Ceļā uz izcilākajiem zinātniekiem pievilcīgu Eiropu - 26/07/2010

Komisāre Gēgena-Kvinna un citas personas tur apliecību par godu tūkstošajai zinātnisko pētījumu stipendijai © ES

Eiropas Pētniecības padome ir jau finansējusi vairāk nekā 1000 inovatīvus projektus, un tās rīcībā ir papildu 661 miljons eiro, lai palīdzētu jaunajiem zinātniekiem.

Autobrauciens bez autovadītāja no Itālijas līdz Šanhajai, lai izmēģinātu autonomas braukšanas tehniku ārkārtējos apstākļos; vulkānisku izvirdumu simulācija laboratorijā, lai pētītu vulkānisko pelnu mijiedarbību ar atmosfēru; mikroskopisks "ķīmiskais robots", kas nogādā zāles cilvēka organisma īstajā vietā. Tie ir tikai daži no 1000 inovatīvajiem pētniecības projektiem, kurus finansējusi Eiropas Pētniecības padome — pirmā Eiropas mēroga iestāde, kura finansē progresīvos pētījumus.

Pēc kārtas tūkstošās stipendijas saņēmēja imunoloģe profesore Ērika von Mutiusa pēta jaunus astmas un alerģijas ārstēšanas veidus. Tā ir pētījumu joma, kura patiešām var iespaidot cilvēku ikdienas dzīvi. Šis ir tipisks piemērs EPP finansētiem "ziņkārības vadītiem" pētījumiem, kuriem ar laiku ir praktisks pielietojums.

EPP, kuru tikai pirms trim gadiem izveidoja, lai piesaistītu izcilākos zinātniekus Eiropai, piešķir finansējumu labākajiem zinātniekiem. Zinātnieku nacionalitātei, vecumam vai pētījumu jomai finansējuma saņēmēju atlasē nav nozīmes.

Pētniecības komisāre Gēgena-Kvinna pauž gandarījumu, ka EPP "īsā laikā daudz sasniegusi zinātnes un Eiropas labā. Ieguldījumi talantīgos zinātniekos, kuri veic progresīvus pētījumus, šodien kā vēl nekad agrāk ir izšķirīgi svarīgi, ja vēlamies aktivizēt inovāciju un paaugstināt Eiropas konkurētspēju pasaules tirgū".

Tomēr tas nav viss: ir pieejams papildu 661 miljons eiro kā "sākuma finansējums". Lai nepalaistu garām šo iespēju, augsta līmeņa jaunie zinātnieki var izvirzīt savu kandidatūru English pēc 20. jūlija.

Šo projektu priekšlikumu konkursu rīko atbilstīgi ES līdz šim vērienīgākajiem ieguldījumiem pētniecībā un inovācijā. Apmēram 6,4 miljardus eiro atvēlēs "gudrai" izaugsmei un darbavietu radīšanai.

Šis pasākumu kopums, kuru izziņoja 19. jūlijā, ietver dažādas zinātnes, politikas un tirdzniecības jomas. Paredzams, ka finansējums, kuru priekšlikumu konkursa un novērtēšanas kārtībā sadalīs nākamajos 14 mēnešos, ļaus izveidot pāri par 165 000 darbavietu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites