Navigatsioonitee

Euroopa atraktiivsemaks muutmine tipptalentide jaoks - 26/07/2010

Volinik Geoghegan-Quinn ning teised hoidmas tunnistust, mis tähistab tuhandendat teadusuuringute toetuse saamist. © EU

Euroopa Teadusnõukogu on praeguseks rahastanud üle 1000 uuendusliku idee. Karjääri alustavatele teadlastele on eraldatud täiendavad 661 miljonit eurot.

Juhita Itaaliast Shanghaisse sõitev auto, millega katsetatakse sõiduki iseseisvat juhtimist äärmuslikes oludes; laboris tekitatud vulkaanipursked, millega uuritakse vulkaanituha mõju atmosfääris toimuvale; mikroskoopiline "keemiline robot" , mis toimetab ravimid inimkehas ettenähtud kohtadesse. Need on vaid mõned näited tuhandest Euroopa Teadusnõukogu (esimese üle-euroopalise eesrindlikke teadusuuringuid rahastava asutuse) poolt rahastatud uuenduslikust ideest.

Tuhandes toetuse saaja, immunoloog professor Erika von Mutius, otsib astma ja allergiaga võitlemiseks uusi viise - tegemist on katsega, mis võib oluliselt mõjutada inimeste igapäevaelu. See on tüüpiline näide kasulikest rakendustest, mis ilmnevad "uudishimul põhinevate" Euroopa Teadusnõukogu poolt rahastatud teadusuuringute käigus.

Euroopa Teadusnõukogu, mis loodi 3 aastat tagasi, seisab selle eest, et muuta Euroopa tipptalentide jaoks atraktiivsemaks ning eraldab rahalisi toetusi parimatele teadustöötajaile, võtmata arvesse nende rahvust, vanust või teadusala.

Volinik Geoghegan-Quinni sõnul on Euroopa Teadusnõukogu teinud lühikese aja jooksul suuri edusamme ning saavutab jätkuvalt nii teaduse kui ka kogu Euroopa jaoks suurepäraseid tulemusi. Eesrindlike teadusuuringute tipptalentidesse investeerimine on praegu tähtsam kui kunagi varem, eriti siis, kui tahame edendada innovatsiooni ning Euroopa konkurentsivõimet maailma kontekstis.

Lisaks sellele on nüüd nn "alustamistoetuse" kujul kättesaadaval täiendavad 661 miljonit eurot. Karjääri alustavad tippteadlased võivad alates 20. juulist asjaomast toetust Euroopa Teadusnõukgult English taotleda.

Käesolev Euroopa teadusnõukogu poolt välja kuulutatud projektikonkurss moodustab osa ELi suurimast investeeringust teadustöösse ja innovatsiooni: umbes 6,4 miljardit eurot arukale majanduskasvule ja töökohtade loomisele.

19. juulil väljakuulutatud pakett hõlmab paljusid erinevaid teadusharusid, riiklikuid poliitikavaldkondi ning tööstussektoreid. Toetusi antakse järgmise 14 kuu jooksul lähtuvalt projektikonkurssist ning hindamistulemustest ning sellega loodetakse luua üle 165 000 uue töökoha.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad