Naršymo kelias

ES paskelbė savo skaitmeninę darbotvarkę - 19/05/2010

Mokslininkas priešais kompiuterio ekraną © ES

Informacinės ir ryšių technologijos - svarbiausi ES strategijos, kaip skatinti ekonomikos augimą ir spręsti didžiausias problemas, pavyzdžiui, klimato kaitos ir visuomenės senėjimo, elementai.

Europos Komisija šiandien paskelbė penkerių metų telekomunikacijų pramonės srities darbotvarkę. Žadama dėti daug pastangų, kad būtų realizuotas Europos skaitmeninių technologijų potencialas.

Skaitmeninė darbotvarkė English yra Europos 2020 m. strategijos DeutschEnglishfrançais - Europos Sąjungos plano, kaip ateinantį dešimtmetį pasiekti spartesnio ekonomikos augimo, - dalis. Iš septynių toje strategijoje nustatytų svarbių iniciatyvų pirmiausia pradedama įgyvendinti skaitmeninės darbotvarkės iniciatyvą. Tai rodo jos svarbą.

Tobulinant informacines ir ryšių technologijas per pastaruosius 15 metų produktyvumas Europoje padidėjo, tačiau, pasak Europos Komisijos narės Neelie Kroes, Europa naudojasi dar ne visais skaitmeninės eros privalumais.

Duomenys yra iškalbingi.

Nepaisant to, kad vis daugiau prekių ir paslaugų galima užsisakyti internetu, apie 30 % europiečių niekada nėra juo naudojęsi. JAV į informacinių ir ryšių technologijų srities mokslinius tyrimus investuoja dvigubai daugiau negu Europos Sąjunga. Sparčiuoju šviesolaidiniu interneto ryšiu naudojasi vos 1 proc. europiečių, palyginti su 12 proc. Japonijos ir 15 proc. Pietų Korėjos gyventojų.

Plane raginama daugiau naudotis informacinėmis technologijomis visose visuomenės gyvenimo srityse. Nustatyti septyni tikslai, iš kurių pirmasis - šalinti kliūtis, trukdančias plėtoti verslą už savo valstybės sienų. Tokios kliūtis - viena iš priežasčių, kodėl JAV dabar muzikos parsisiunčiama keturis kartus daugiau nei ES.

Komisija ketina supaprastinti leidimų naudotis autorių teisių saugoma medžiaga suteikimą, valdymą ir tarpvalstybinį licencijavimą ir taip suteikti galimybę teisėtai naudotis turiniu. Be to, ji norėtų supaprastinti elektroninį mokėjimą ir sąskaitų išrašymą.

Kitas prioritetas - greičiau diegti spartųjį internetą. Komisija ketina skatinti investuoti į plačiajuostį ryšį ir šviesolaidinius tinklus.

Daug europiečių nuogąstauja, kad naujosios technologijos gali pažeisti jų privatumą. Europos Komisija sieks, kad būtų nustatytos griežtesnės asmens duomenų apsaugos taisyklės. Ateityje interneto svetainių tvarkytojai gali būti įpareigoti savo svetainių naudotojams pranešti apie saugumo pažeidimus, turinčius įtakos jų duomenims.

Be to, plane raginama kūrybiškiau naudoti informacines technologijas sprendžiant klimato kaitos, visuomenės senėjimo ir panašius klausimus. Pavyzdžiai: nuotolinės medicinos paslaugų diegimas ir taupiosios apšvietimo priemonės. Numatyta, kad sveikatos istorijos įrašus bus galima pasiekti naudojantis elektroniniais raktais.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos