Naršymo kelias

Daugiau šalių pritaria skatinimui diegti automobilių saugos sistemą "eCall" - 04/05/2010

Europoje daugėja idėjos automobiliuose įrengti automatinę pagalbos iškvietos sistemą šalininkų.

Dar septynių Europos šalių vyriausybės parėmė ES kampaniją, kuria skatinama naujuose automobiliuose įrengti įtaisus, kurie, įvykus avarijai, automatiškai išsiųstų pagalbos prašymą.

Neįpareigojantį susitarimą su Europos Komisija diegti automobilinę pagalbos iškvietos sistemą "eCall English " neseniai pasirašė Belgija, Bulgarija, Danija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta ir Rumunija.

Dabar diegti sistemą pasiryžusios jau 25 Europos šalys, tarp jų ir ES nepriklausančios Islandija, Norvegija bei Šveicarija. Europos automobilių gamintojai ir mobiliojo ryšio operatoriai pareiškė savo pritarimą, todėl dar per žingsnį priartėta prie didelio masto sistemos diegimo.

Nors šalininkų gausėja, praėjus penkeriems metams nuo kampanijos pradžios sistema "eCall" dar neveikia nė vienoje ES šalyje. Europos Komisija paragino nacionalines valdžios institucijas sistemą "eCall" pradėti diegti daug anksčiau, bet kai kurios šalys išreiškė nerimą dėl numatomų išlaidų (apie 100 EUR kiekvienam automobiliui). Kitose lėtai vyksta pagalbos centrų modernizavimas ir skambučius tvarkančių darbuotojų rengimas.

Užregistravęs stiprų smūgį "eCall" įtaisas automatiškai surenka Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 ir praneša pagalbos tarnybos darbuotojams apytikrę automobilio buvimo vietą. Surinkti numerį galima ir spaudžiant mygtuką.

Abiem atvejais duomenys perduodami ne tik automatiškai, bet ir naudojantis balso ryšiu tarp automobilio ir pagalbos centro. Taip vairuotojas ir keleiviai, jei yra pajėgūs atsakyti į klausimus, gali suteikti daugiau informacijos apie avariją.

Numatoma, kad sistemą įdiegus visoje Europoje per metus būtų išsaugoma 2500 gyvybių, o sunkių sužalojimų sumažėtų bent 15 %. Naujausiais duomenimis 2008 m. Europos keliuose žuvo apie 39 000 žmonių.

Automatinės pagalbos iškvietos įtaisai būtų diegiami tik naujuose automobiliuose, ES nereikalauja jų montuoti esamose transporto priemonėse.

Per pastaruosius trejus metus ES skyrė 160 mln. eurų informacinių technologijų tyrimams transporto saugai ir paslaugoms tobulinti.

Daugiau apie "eCall" English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos