Navigācijas ceļš

E-prasmju nedēļa Eiropā - 26/02/2010

E-prasmju nedēļas logotips © ES

ES atklāj pirmo e-prasmju nedēļu

Jaunās tehnoloģijas ir nozīmīgs Eiropas konkurētspējas elements. Laba datorprasme jums pavērs durvis, piesakoties uz interesantu darbu dinamiskā vidē.

Internets un jaunās tehnoloģijas ir radījušas īstu apvērsumu mūsu dzīvesveidā. Tomēr pētījumi liecina, ka 2005. gadā vairāk nekā trešdaļai Eiropas iedzīvotāju nebija iemaņu informātikā.

Lai gan tas lielākoties attiecas uz gados vecākiem cilvēkiem, vairāk nekā 10 % jauniešu vecumā no 16 līdz 24 gadiem atzina, ka neorientējas šajā jomā. Turklāt pēdējā laikā arvien mazāk jauniešu izvēlas studēt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Tas nozīmē, ka šajā nozarē drīzumā var pietrūkt darbinieku.

Informācijas tehnoloģijām ir liela nozīme visās saimnieciskās darbības jomās. Tās palīdz uzņēmumiem uzlabot darbības rezultātus, rast inovatīvus risinājumus un vairot peļņu. ES ir vajadzīgi kvalificēti speciālisti šajā jomā, lai saglabātu konkurētspēju un piesaistītu investorus.

Tādēļ Eiropas Komisija 2007. gadā pieņēma ilgtermiņa rīcības programmu, lai gādātu par datorprasmes uzlabošanu. Informatīvā kampaņā studenti, jaunie speciālisti un MVU varēs uzzināt par dažādām iespējām IT jomā. Tā notiks vienlaikus ar Eiropas e-prasmju nedēļu, kas būs no 1. līdz 5. martam.

Šajā nedēļā dažādos pasākumos piedalīsies apmēram 300 000 dalībnieku. Komisija nāks klajā ar datorprasmes rīcības programmas rezultātiem. Jaunās tehnoloģijas būs arī nākamās Eiropas ekonomikas stratēģijas "Eiropa 2020" pamatā. Tajā uzsvars likts uz ekoloģisku izaugsmi, kas balstīta uz zināšanām un inovāciju.

Vairāk par Eiropas e-prasmju nedēļu

Datorprasme 21. gadsimtam DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites