Naršymo kelias

Naudokimės skaitmeninėmis technologijomis! - 26/02/2010

E. įgūdžių savaitės logotipas © ES

Europos Sąjunga paskelbė pirmąją elektroninių įgūdžių savaitę

Siekiant, kad Europa būtų konkurencinga, būtina diegti naujas technologijas. Turint gerų naudojimosi informacinėmis ir ryšių technologijomis įgūdžių atsiranda daugiau galimybių rasti įdomų darbą dinamiškoje darbovietėje.

Dėl interneto ir naujųjų technologijų labai pasikeitė mūsų gyvenimo būdas, tačiau, naujausiais duomenimis, 2005 m. daugiau negu trečdalis Europos Sąjungos gyventojų neturėjo jokių informatikos žinių.

Mažiausiai šią sritį išmano vyresni žmonės, tačiau nieko apie ją neišmaną prisipažino ir daugiau negu 10 % 16–24 m. žmonių. Be to, vis mažiau jaunimo renkasi informacinių ir ryšių technologijų (IRT) studijas, tad šiame sektoriuje pradeda stigti kvalifikuotos darbo jėgos.

Informacinės ir ryšių technologijos dabar naudojamos visuose ekonominės veiklos sektoriuose. Jas naudojančios įmonės pasiekia geresnių rezultatų, jose diegiama daugiau naujovių ir didėja produktyvumas. Kad Europos Sąjunga išliktų konkurencinga ir pritrauktų investicijų, būtina turėti kvalifkuotų šios srities specialistų.

Todėl Europos Sąjunga 2007 m. priėmė ilgalaikę veiklos programą, kurioje numatoma skatinti elektroninių įgūdžių ugdymą. Siekiant studentus, jaunus darbuotojus ir mažųjų ir vidutinių įmonių vadovus informuoti apie daugybę IRT teikiamų galimybių, surengta informavimo kampanija. Kampanija pasibaigs kovo 1–5 d. vyksiančia Europos e. įgūdžių savaite.

Tikimasi, kad tą savaitę visoje Europos Sąjungoje vyksiantys renginiai, kurių numatyta daug, pritrauks apie 300 000 dalyvių. Europos Komisija pristatys savo veiklos programos, kuria siekiama gerinti elektroninius įgūdžius, įgyvendinimo rezultatus. Naujosioms technologijoms daug dėmesio skiriama ir būsimojoje Europos ekonomikos strategijoje („Europa 2020“), kuria skatinamas ekologiškas ekonomikos augimas, grindžiamas žiniomis ir inovacijomis.

Daugiau apie Europos e. įgūdžių savaitę

Elektroniniai įgūdžiai XXI amžiuje DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos