Navigācijas ceļš

Padomā, pirms ievieto internetā! - 09/02/2010

Pētījumā konstatēts, ka 50% pusaudžu tīmeklī ievieto ziņas par sevi, ne vienmēr apzinādamies sekas.

Ir pagājis gads, kopš Komisija ar 18 vadošiem interneta uzņēmumiem panāca vienošanos par lielāku drošību internetā, taču progresa ziņojumā konstatētie rezultāti ir neviendabīgi.

Uzņēmumi brīvprātīgi apsolīja ieviest aizsardzības mehānismu, lai aizsargātu bērnus, kas izmanto kādu no 25 sociālās tīklošanas vietnēm, tostarp Facebook, MySpace un YouTube. Jūnijā tiem pievienojās vēl divi uzņēmumi.

Tagad, pēc gada, lielākā daļa uzņēmumu piedāvā iespēju bloķēt lietotājus, izdzēst nevēlamu informāciju un šķirot, kam ir pieejama konkrēta informācija. Vairums arī piedāvā ieteikumus nepilngadīgajiem attiecībā uz drošību, lai gan dažos gadījumos šo informāciju ir vai nu grūti atrast, vai arī grūti saprast.

Komisijas ziņojumā, kas sagatavots, lai atzīmētu Drošāka interneta dienu English , arī redzams, ka vairāk nekā puse uzņēmumu nav izpildījuši solījumus nodrošināt, lai interneta profilu un kontaktadrešu sarakstu standartiestatījums lietotājiem, kas jaunāki par 18 gadiem, būtu “konfidenciāls”. Turklāt daudzas vietnes joprojām pieļauj, ka meklētājprogrammas var sameklēt nepilngadīgo profilus. Kaut arī tagad lielākajā daļā vietņu lietotājiem tiek piedāvāta saite, kur ziņot par uzmākšanos, ir maz gadījumu, kad uz sūdzībām tiek saņemta atbilde.

Informācijas sabiedrības komisāre Viviāna Redinga ir priecīga, ka daudzi uzņēmumi ir rīkojušies pēc Eiropas Komisijas mudinājuma, kas izskanēja pagājušajā gadā. Tomēr viņa cer, ka arī pārējie uzņēmumi darīs kaut ko lietas labā.

Atsevišķā pētījumā, kuru veikusi Eiropas Informācijas drošības aģentūra English , ir ieteikti veidi, kā līdz minimumam samazināt risku, kas saistīts ar informācijas ievietošanu internetā.

Arvien lielāku popularitāti, īpaši jauniešu vidū, iemanto sociālās tīklošanas jeb draugošanās vietnes. Šīs personas datu digitālās glabātavas iegalvo lietotājiem, ka viņi atrodas slēgtā draugu lokā, taču patiesībā informācija par viņiem ir pieejama miljoniem cilvēku. Lietotāji riskē piesaistīt sev visādu svešinieku, tostarp reklamētāju un seksuālo izmantotāju, uzmanību.

Drošība internetā ir jautājums, kas skar arī Eiropas Savienību, jo ES tiesību akti garantē tiesības uz personas datu aizsardzību.

Vēl par ES programmu, kā panākt augstāku drošības līmeni internetā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites