Naršymo kelias

Prieš rašydamas internete, pagalvok! - 09/02/2010

Tyrimo duomenimis, 50 % paauglių teikia asmeninę informaciją internete nevisuomet nujausdami galimus padarinius.

Pažangos ataskaitos duomenimis, praėjus metams po to, kai Komisija sudarė susitarimą dėl saugesnio interneto su 18 svarbiausių interneto bendrovių, jo rezultatai labai nevienodi.

Pasirašydamos savanorišką susitarimą bendrovės pažadėjo imtis priemonių apsaugoti vaikus, kurie naudojasi kuria nors iš 25 socialinių tinklų svetainių, tarp jų – „Facebook“, „MySpace“ ir „YouTube“. Dar dvi įmonės prie jų prisijungė birželį.

Praėjus metams dauguma bendrovių siūlo vartotojų blokavimo, nepageidaujamos informacijos šalinimo ir galimybės nuspręsti, kas ir ką gali matyti, funkcijas. Be to, dauguma jų pateikia nepilnamečiams skirtų saugos patarimų, nors kai kuriais atvejais informacijos sunku rasti arba ją sunku suprasti.

Tačiau iš Komisijos Saugesnio interneto dieną English paskelbtos ataskaitos taip pat matyti, kad daugiau kaip pusė bendrovių nesilaiko pažadų užtikrinti, kad jaunesnių kaip 18 metų vartotojų interneto profiliai ir kontaktinių asmenų sąrašai būtų automatiškai laikomi privačiais. Be to, daugelyje svetainių paieškos sistemos vis dar gali rasti nepilnamečių profilius. Nors daugumoje svetainių dabar vartotojams pateikiama nuoroda, kuria naudodamiesi jie gali pranešti apie priekabiavimą, tik nedaugelis svetainių nuolat reaguoja į skundus.

„Praėjusiais metais Europos Komisija paragino bendroves imtis veiksmų, ir aš džiaugiuosi, kad dauguma jų į šį kvietimą atsiliepė, – sakė už informacinę visuomenę atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding. – Vis dėlto tikiuosi daugiau pastangų iš visų bendrovių“.

Atskirame Europos informacijos apsaugos agentūros English atliktame tyrime rekomenduojami būdai mažinti informacijos teikimo internete keliamą pavojų.

Socialinių tinklų svetainės tampa vis populiaresnės – ypač tarp jaunimo. Šiomis skaitmeninėmis asmeninės informacijos kaupyklomis besinaudojantys vartotojai skatinami manyti, kad jie bendrauja glaudžiame draugų rate. Tačiau iš tiesų apie juos gali perskaityti milijonai žmonių. Kyla pavojus, kad su vartotojų duomenimis susipažins svetimi, tarp jų – internete reklamą skelbiantys asmenys ir seksualiniai priekabiautojai.

Europos Sąjunga rūpinasi interneto saugumu, nes privatumas ir asmens duomenų apsauga yra Europos teisės aktuose įtvirtintos teisės.

Daugiau apie ES Saugesnio interneto programą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos