Naršymo kelias

Moksliniams tyrimams ES išleidžia daugiau - 16/11/2009

Mokslininkas, dėvintis spec. drabužius, laiko molekulės modelį ©EB

Dvi ES įmonės – tarp stambiausių investuotojų į MTP pasaulyje.

Nepaisydamos ekonominės krizės, 2008 m. Europos įmonės moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTP) vidutiniškai išleido 8,1 % daugiau nei 2007 m. Jau du metus iš eilės šios srities išlaidos didėja maždaug tolygiai.

Amerikos ir Japonijos įmonės, didžiausios ES konkurentės MTP išlaidų srityje, taip pat padidino investicijas į naujų produktų kūrimą, bet šis padidėjimas (atitinkamai 5,7 % ir 4,4 %) buvo mažesnis.

Jau antrus metus iš eilės ES įmonės investicijas į MTP didino labiau negu JAV įmonės. Ketvirtus metus iš eilės ES lenkia ir Japonijos įmones.

Norint pasaulinėje arenoje išlikti konkurencingiems, investuoti į MTP būtina. Už mokslinius tyrimus atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas džiaugėsi pasiektais rezultatais: „Laikydamiesi šios strategijos, krizę įveiksime dar stipresni“

Šios tendencijos matomos ES 2009 m. investicijų į MTP rezultatų suvestinėje English . Tai 2000 įmonių (1000 ES įmonių, kitos – daugiausia JAV ir Japonijos firmos), į MTP investuojančių 80 % visos šiai sričiai pasaulyje išleidžiamos sumos, lentelė.

Dvi ES įmonės – „Volkswagen“ (Vokietija) ir „Nokia“ (Suomija) – bei penkios JAV (įskaitant „Microsoft“, „General Motors“ ir „Pfizer“) patenka į didžiausių MTP investuotojų dešimtuką. Daugiausiai investavusi pavienė firma pasaulyje buvo japonų „Toyota“ – 7,61 mlrd. eurų.

Nors Europos įmonės investicijas į MTP didina sparčiau nei konkurentai JAV ir Japonijoje, faktiškai jos vis dar išleidžia mažiau. 2008 m. Europa investavo 2,7 % prekybos pajamų, bet JAV – 4,5 %, o Japonija – 3,4 %. Šie skaičiai panašūs į 2007 m. duomenis.

JAV įmonės padidino atotrūkį nuo ES tuose sektoriuose, kuriuose MTP vyksta intensyviausiai – vaistų, biotechnologijų, informacinių ir ryšių technologijų. Vis dėlto daugėja investicijų į alternatyvių energijos šaltinių paieškas ir šioje srityje dominuoja ES įmonės.

Pasauliniu mastu įmonių investicijos į MTP padidėjo 6,9 %, tai yra mažiau nei 2007 m. (9 %) ir 2006 m. (10 %).

Besivystančios ekonomikos šalių įmonių investicijų dalis nedidelė, bet ši padėtis kinta. Kinija pernai MTP išleido 40 %, Indija – 27,3 %, o Taivanas – 25,1 % daugiau nei 2007 m.

2009 m. investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatų suvestinė English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos