Navigācijas ceļš

Pārmaiņu gara vēstnieki - 13/11/2009

Ar zālāju klāta šoseja © Vincent Bitaud

2009. gads ir Eiropas radošuma un inovācijas gads. Eiropas gada vēstnieki — slaveni zinātnieki, mākslinieki, pētnieki un uzņēmēji — ir nākuši klajā ar šim tematam veltītu manifestu.

"Pasaule mainās jaunā ritmā," saka grupas pārstāvji. "Lai Eiropa paliktu jaunās pasaules virzības centrā, tai jākļūst radošākai un inovatīvākai."

Viņi arī stāsta, ka mums jārod jauna pieeja izglītībai, darbavieta jāpārveido par mācību bāzi, jāveicina inovācija, jādomā globāli, ekonomika jāveido ekoloģiskāka un jādara vēl daudz kas cits, ja vēlamies neatpalikt no strauji mainīgās pasaules un pieveikt tādas problēmas kā ekonomikas krīze un klimata pārmaiņas.

Viņu vārdiem ir svars. Šajā grupā English darbojas, piemēram, Karlheincs Brandenburgs, kurš izgudroja mp3 formātu, Erne Rubiks, kura vārdu nes Rubika kubs, kā arī "Microsoft International" prezidents Žans Filips Kurtuā un Nobela prēmiju saņēmusī neiroloģe Rita Levi-Montalčīni.

Manifestā aprakstīts, kāds ceļš būtu jāizvēlas Eiropai, lai tā kļūtu par dzinējspēku ideju un pārmaiņu jomā. Tajā aicināts vairāk investīciju (gan publisko, gan privāto) novirzīt zināšanu kapitāla nostiprināšanai un lietā likšanai. Tas nozīmē, ka vajadzētu vairāk naudas ieguldīt zinātnē, tehnoloģijā un dizainā. Tomēr skaidrs ir arī tas, ka vajadzēs vairāk līdzekļu, lai palīdzētu cilvēkiem neatpalikt no pārmaiņām, piemēram, rīkojot apmācības darbavietā un īstenojot mūžizglītības programmas.

Grupa arī uzsver, ka labākās idejas jāatalgo: "Jāpauž atzinība māksliniekiem, ideju ģenerētājiem, zinātniekiem un uzņēmējiem, kas nāk klajā ar jaunām idejām. Papildus balvām par izcilību vajadzīga intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzība, un jārod līdzsvars starp pienācīgu atzinību jaunradītājiem un atbalstu zināšanu izplatībai."

Manifests tika izstrādāts pēc sešām diskusiju kārtām English , kas 2009. gadā notika Briselē par svarīgākajiem tematiem saistībā ar radošumu un inovāciju. Novembra beigās paredzēta pēdējā diskusiju kārta English , kur iztirzās jautājumu, kā radošās nozares var ietekmēt gan ekonomiku, gan sabiedrību.

Kampaņas češtinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskisvenska gaitā notiks arī dažādi kultūras pasākumi English visā Eiropā, piemēram, mākslas izstādes un festivāli. Tā noslēgsies decembrī ar konferenci Stokholmā.

Eiropas radošuma un inovācijas manifests English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites