Naršymo kelias

Koja kojon su pokyčiais - 13/11/2009

Veja dengtas greitkelis © Vincent Bitaud

2009-aisiais – Europos kūrybiškumo ir naujovių metais įžymių mokslininkų, menininkų ir verslininkų, kurie buvo paskelbti Europos metų ambasadoriais, grupė paskelbė plataus užmojo kreipimąsi.

„Pasaulis juda nauju ritmu, – teigiama kreipimesi. – Kad išlaikytų lyderės pozicijas, Europa privalo tapti kūrybiškesnė ir novatoriškesnė.“

Grupės teigimu, tam, kad Europa neatsiliktų sparčiai kintančiame pasaulyje ir sėkmingai spręstų tokias problemas, kaip ekonomikos krizė ir klimato kaita, jai teks keisti švietimo sistemas, siekti, kad darbo vietose būtų ne tik dirbama, bet ir mokomasi, skatinti naujoves, mąstyti globaliai, siekti žaliosios ekonomikos ir imtis kitų veiksmų.

Europos metų ambasadorių žodis svarus. Grupei English priklauso mp3 išradėjas Karlheinzas Brandenburgas, Rubiko kubo išradėjas Ernő Rubikas, „Microsoft International“ prezidentas Jean-Philippe Courtois ir Nobelio premijos laureatė neurologė Rita Levi-Montalcini.

Kreipimesi siūloma, ką reikėtų daryti, kad Europa pirmautų idėjų ir pokyčių įgyvendinimo srityje. Jame raginama daugiau viešųjų ir privačiųjų investicijų skirti žinių įgijimui ir taikymui, t. y., dosniau finansuoti mokslą, technologijas ir dizainą. Be to, daugiau pinigų reikėtų skirti tam, kad žmonėms būtų padedama prisitaikyti prie pokyčių, pavyzdžiui, sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją ir dalyvauti mokymosi visą gyvenimą programose.

Kreipimesi pabrėžiama, kad būtina atlyginti už iniciatyvumą: „Turėtų būti tinkamai atlyginama naujų idėjų kūrėjams – menininkams, dizaineriams, mokslininkams ir verslininkams. Be to, reikėtų užtikrinti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą ir parengti tinkamas ir gerai suderintas atlygio ir skatinimo dalytis žiniomis sistemas.“

Kreipimasis – šiais metais Briuselyje surengto šešių diskusijų English ciklo svarbiausiomis su kūrybiškumu ir naujovėmis susijusiomis temomis rezultatas. Paskutinėje diskusijoje English , kurią numatyta surengti šio mėnesio antroje pusėje, bus svarstoma, kokį poveikį kūrybinė ekonominė veikla galėtų turėti ekonomikos ir visuomenės formavimui.

Per kampaniją češtinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskisvenska visoje Europoje surengta daugybė kultūros renginių English : meno parodų, festivalių ir kita. Paskutinis renginys – gruodį Stokholme vyksianti konferencija.

Europos kūrybiškumo ir naujovių metų ambasadorių kreipimasis English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos