Ścieżka nawigacji

Odświeżony portal EUROPA - 18/09/2009

Widok nowej strony głównej portalu „Europa” © EC

Dzięki nowej szacie graficznej i strukturze stron portalu EUROPA łatwiej będzie znaleźć informacje na jego głównych stronach dostępnych we wszystkich językach urzędowych UE.

„Europa” – oficjalny portal UE – to zwykle pierwsze miejsce, w którym szuka się informacji o Unii Europejskiej. Oprócz wyjaśnień dotyczących unijnych instytucji i prawa UE znajdują się tam praktyczne wskazówki, np. na temat przeprowadzki do innego kraju UE czy też dostępu do unijnych funduszy. Poza tym można się dowiedzieć, kto i w jaki sposób czerpie pożytek z działań UE.

Liczący ponad 6 mln stron portal „Europa” jest jednym z największych na świecie. Nic dziwnego zatem, że czasami odnalezienie konkretnej informacji może okazać się dość trudne. Aby poszczególne strony były przystępniejsze, uproszczono układ graficzny, wprowadzając podział tematyczny na sześć podstawowych obszarów, które odpowiadają potrzebom użytkowników.

Dla lepszej orientacji menu główne znajduje się teraz na każdej stronie. Również z każdej strony szybko można powrócić na stronę główną – wystarczy kliknąć na logo EUROPA. W razie trudności z wyszukiwaniem można skorzystać pomocy on-linedla użytkowników dostępnej w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Celem przebudowy portalu było pogrupowanie istniejącej treści w przejrzystszy sposób: przepisy prawne oraz skomplikowane materiały techniczne oddzielono od informacji o charakterze bardziej ogólnym.

Wszelkie sygnały od użytkowników w razie pojawienia się problemów z przeglądaniem nowej wersji portalu, jak również uwagi co do treści, które powinny się znaleźć na jego stronach, będą mile widziane. Pomogą nam one w dalszym dostosowywaniu EUROPY do Państwa potrzeb.

W czasie przechodzenia na nową oprawę graficzną mogą się pojawić usterki, miejmy jednak nadzieję, że nie będzie to nic poważnego. Już teraz dziękujemy wszystkim użytkownikom za cierpliwość i wyrozumiałość.

EUROPA - Portal Unii Europejskiej

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki