Navigatsioonitee

Veebisaidi Europa uus ilme - 18/09/2009

Uue Europa kodulehe ekraanikuva © EC

Uuenenud navigatsioonivõimalused ja kujundus muudavad vajaliku teabe otsimise ELi veebisaidi peamistelt lehekülgedelt lihtsamaks ning seda mis tahes ELi ametlikus keeles.

ELi ametlik veebisait Europa on tavaliselt esimene allikas, kust inimesed püüavad Euroopa Liitu käsitlevat teavet saada. Lisaks ELi institutsioonidele ja õigusaktidele pakub veebisait ka praktilist nõu näiteks teise ELi liikmesriiki kolimiseks või rahastamisele juuredepääsuks. Veebisaidilt saab ka teada, kes ja kuidas ELi meetmetest kasu saavad.

Kuue miljoni leheküljega on portaal Europa üks suurimaid omataolisi kogu maailmas. Seepärast ei ole üllatav, et mõnikord võib konkreetse teabe saamine keeruliseks osutuda. Selleks et muuta avaleht kasutajasõbralikumaks, lihtsustasime kujundust ning jaotasime saidi kasutajate vajadustele tuginedes kuueks peamiseks teemaks.

Selleks et saidil liikudes mitte ära eksida, on navigatsioonimenüü on nähtav kõikidel lehekülgedel. Klõpsates Europa logole, on võimalik portaali ükskõik millise osaga tutvumise ajal avalehele tagasi pöörduda. Samuti on võimalik kasutada navigeerimisabi reaalajas mis on kättesaadav inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Ümberkujundamise mõte seisneb olemasoleva sisu kujundamises ratsionaalsemaks. Seeläbi eraldatakse õigusaktid ja keeruline tehniline teave üldisemast teabest ning aidatakse lugejal vajalikku paremini leida.

Soovime saidi täiustamist jätkata. Seepärast kasutage julgesti tagasiside esitamise võimalust, kui seisate uute lehekülgedega tutvumisel silmitsi probleemidega või kui soovite saidil näha midagi uut. Teiepoolne tagasiside aitab meil kõnealuseid lehekülgi kohandada vastavale teie vajadustele.

Uuele kujundusele üleminekul võib ette tulla väikeseid probleeme, kuid (loodetavasti!) mitte midagi ületamatut. Täname teid kannatlikkuse ja mõistmise eest.

EUROPA - Euroopa Liidu portaal

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad