Cesta

Portál EUROPA má novou podobu - 18/09/2009

Snímek obrazovky s novou úvodní stránkou EUROPA © ES

Díky novým navigačním prvkům a uspořádání hlavních stránek snáze najdete, co potřebujete – a ve všech úředních jazycích EU.

Portál EUROPA – oficiální internetové stránky EU – je prvním místem, které lidé na internetu obvykle navštíví, pokud potřebují informace o Evropské unii. Stránky obsahují informace o orgánech EU, právních předpisech, ale poskytují rovněž praktické rady, třeba ohledně stěhování do jiné země EU nebo získání finančních prostředků z EU. Na stránkách lze také zjistit, komu a jakým způsobem jsou opatření EU prospěšná.

Portál EUROPA má více než 6 milionů stránek. Jsou to jedny z největších internetových stránek na světě. Příliš tedy nepřekvapí, že určitou informaci někdy není snadné najít. Chceme, aby se se stránkami lépe pracovalo, a proto jsme uspořádání portálu zjednodušili. Na základě potřeb uživatelů je nyní rozdělen podle 6 hlavních témat.

Navigační lišta se bude zobrazovat na všech stránkách, takže se budete moci po stránkách snadno pohybovat a neztratíte se. Pokud se z kteréhokoli místa portálu chcete např. rychle vrátit na úvodní stránku, stačí kliknout na logo EUROPA. Je pro vás také připravena webová asistenční služba v angličtině, francouzštině a němčině.

Smyslem nové podoby stránek je přeorganizovat jejich stávající obsah tak, aby byly přehlednější – oddělit právní předpisy a složité odborné záležitosti od obecnějších informací a návštěvníkům stránek pomoci najít, co potřebují.

Stránky chceme i nadále zdokonalovat. Prosíme vás proto, abyste v případě, že jste se stránkami měli nějaké problémy nebo že byste rádi navrhli nové prvky, využili zpětnou vazbu. Vaše přípomínky nám pomohou stránky přizpůsobovat podle vašich potřeb.

Během přechodu na novou verzi stránek může dojít k výpadkům (doufáme, že pouze malým). Děkujeme za pochopení.

EUROPA - Portál Evropské unie

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy